Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Açık Lise 2017-2018 2 Dönem Kayıt İşlemleri

Açık Lise 2017-2018 2 Dönem Kayıt İşlemleri

Açık Öğretim Açık Lise 2017-2018 2 Dönem Kayıt İşlemleri (Yeni Kayıt Ve Kayıt Yenileme) 8 Ocak 2018 İle 23 Ocak 2018 Tarihleri Arasında İl Ve İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezlerinde Yapılacak.

Açık Öğretim Açık Lise 2017-2018 2 Dönem Mazeretli İlk Kayıt Ve Kayıt Yenileme İşlemleri 24 Ocak 2018 İle 26 Ocak 2018 Tarihleri Arasında Halk Eğitim Merkezlerinde Yapılacak.

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir?
A) İlköğretim Okulu/Ortaokul Mezunu Olanlar,
B) Lise Ve Meslek Liselerinden Ayrılanlar,
C) Yurt Dışında Öğrenim Görmüş Olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri Ya Da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, Yukarıdaki (A) Ve (B) Maddelerindeki Şartlardan Birini Taşıyan Denklik Belgesi Almış Olanlar, Başvurabilir.

İlk Kayıt Sınav Bedeli
Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt Yaptıran Öğrenci, Sınava Girmek İstediği Her Dönem İçin “Sınav Bedelini” Ödemek Zorundadır. 2018 Yılında, Bir Dönem İçin İlk Kayıt Sınav Bedeli; 30 TL Olarak Belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti Olarak 10 TL İse Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine Yatırılacaktır.)

Açık Lise Yeni Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayın.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme Yaptıracak Öğrenciler, Her Yıl Belirlenen Kayıt Yenileme Sınav Ücretini Ödemek Zorundadır. 2018 Yılında Bir Dönem İçin Kayıt Yenileme Sınav Ücreti; 30 TL Olarak Belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti Olarak 5 TL İse Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine Yatırılacaktır.)

Açık Öğretim Lisesi Mezuniyet Şartları
• Öğrenim Gördüğü Toplam Dönemin En Az 8 Veya Üzeri Olması,
• Toplam Kazanılan Kredinin En Az 192 Veya Üzeri Olması,
• Ortak Derslerin Tamamını Başarması Veya Muaf Olması, Dil Ve Anlatım/Türk Dili Ve Edebiyatı Dersinden Muafiyet Olmaması Nedeniyle Mutlaka Başarılması,
• Açık Öğretim Lisesinde En Az Bir Dönem Sınava Girmiş Olması Gerekmektedir.

Açık Lise Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.