Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Kasım 2018

Halk Eğitim 2017-2018 Usta Öğretici Başvuru Tarihleri

Halk Eğitim 2017-2018 Usta Öğretici Başvuru Tarihleri

Halk Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 Usta Öğretici Başvuruları Başladı. Başvurular Başvuruda Bulunulacak Halk Eğitim Merkezinin Usta Öğretici Başvuru Alım Tarihleri Arasında Şahsen Yapılacaktır.
Kadrosuz Usta Öğretici Nasıl Olur Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Halk Eğitim Merkezleri 2018-2019 Usta Öğretici Başvuruları İçin Tıklayın.

İzmir Konak Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri
Konak Halk Eğitim Merkezinde Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

İzmir Urla Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticilik Başvuru Tarihleri
Urla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

İzmir Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları Ağustos Ayı Boyunca Kuruma Şahsen Yapılacak.

İzmir Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak. Online Başvuru Yapanlar Kuruma Gerekli Belgeleri 31 Ağustos Tarihine Kadar Teslim Edecekler. Online Başvuru Yapmak İçin Buraya Tıklayın. Başvuru Detayları İçin Buraya Tıklayın.

İstanbul Tuzla Halk Eğitim Merkezi Kadrosuz Usta Öğretici Başvuruları Halk Eğitim Merkezine 1-25 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Şahsen Yapılacak.

İstanbul Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 8 Ağustos 2017 İle 17 Ağustos 2017 Tarihlerinde Kuruma Şahsen Yapılacak.

İzmir Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları
Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 7 Ağustos 2017 İle 25 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Halk Eğitim Merkezlerinde Kadrosuz Usta Öğretici, Emekli Öğretmen Ve Usta Öğretici Olarak Ek Ders Karşılığında Görev Almak İsteyenler Görev Almak İstedikleri Halk Eğitim Merkezine Belgeleriyle Şahsen Başvuruda Bulunabilir. Başvuruda Bulunanların Başvuru Dosyaları Komisyon Tarafından İncelendikten Sonra Başvuru Sonuçları Açıklanır. Başvuru Sırasında Öğrenim Belgesi Aslı Ve Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Varsa Ek Branş Belgesi Aslı Ve Fotokopisi, 1 Adet Resim, Savcılık Kağıdı, Başvuru Formu, Geçmiş Dönemlerde Usta Öğretici Olarak Görev Yapanlar İçin Çalıştığı Kurumdan Alınan Belge, Resmi Kurumlarda Çalışanlar İçin Kurumdan İzin Belgesi İstenir.

İstanbul Maltepe Halk Eğitim Merkezi 2017-2018 Usta Öğretici Başvuru Tarihleri
Maltepe Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvurularını 14 Ağustos 2017 İle 31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Alacak. Başvurular İçin Belgelerinizle Birlikte Şahsen Halk Eğitim Merkezine Başvurun.

İstanbul Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri
İstanbul Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 20 Ağustos 2017 İle 5 Eylül 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak. Başvuruda Bulunacak Adaylar Belgeleriyle Birlikte Halk Eğitim Merkezine Şahsen Başvurmalıdır.

Denizli Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvurusu Kuruma Şahsen 1-25 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

İzmir Buca Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvurusu Online Olarak Alınmaya Başlandı. Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Malatya Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri
Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezinde Usta Öğreticilik Başvuruları 20 Temmuz 2017 İle 25 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Adana Seyhan 2017-2018 Usta Öğretici Başvuruları 23 Temmuz İtibariyle Alınmaya Başlandı. Başvurmak İsteyenler Kuruma Belgeleriyle Birlikte Şahsen Başvuruda Bulunmalıdır.

Balıkesir Karesi Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri
Karesi Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticilik Başvuruları 7 Ağustos 2017 İle 18 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Kuruma Şahsen Yapılacak.

Diyarbakır Bağlar Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları Başladı
Diyarbakır Bağlar Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Açılacak Kurslarda Usta Öğretici Olarak Görev Almak İçin Başvurular 14 Ağustos 2017 İle 25 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Kuruma Belgelerinizle Birlikte Şahsen Yapılacak.

Adana Karasiali Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 18 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Alınacak.

Adana Çukurova Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 18 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Alınacak.

Van İpekyol Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları
Usta Öğretici Başvuruları 3 Temmuz 2017 İle 15 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Şahsen Kuruma Yapılacak.

Usta Öğretici Belgesi Nasıl Alınır Yazımızı Okumak İçin Buraya Tıkla.

Adana Sarıçam Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 1 Ağustos 2017 İle 18 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Diyarbakır Dicle Halk Eğitim Merkezi 2017/2018 Usta Öğretici Başvuruları
Dicle Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları 12 Temmuz 2017 İle 31 Temmuz 2017 Tarihleri Arasında Kuruma Şahsen Yapılacak.

Etiketler:


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bircan özdemir dedi ki:

  Hayırlı günler 6yıldır usta öğreticilik yapmaktayım.El sanatları ve makina teknolojisi alanı istanbul sancak tepede görev alamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirm iyi çalışmalar

  1. kurs açmak istenilen halk eğitim merkezinin usta öğretici başvuru tarihleri arasında başvurmalısınız. usta öğretici başvuruları halk eğitim merkezlerinde göre değişmekle birlikte çoğunlukla ağustos ve eylül aylarında alınır.

 2. Huriye güvenç dedi ki:

  Merhaba ben kız meslek lisesi mezunuyum ve Fanta ziyaret giyim ve Gelinlik dikim sertifika var şu an bir moda evinde gelınlıkte usta olarak çalışıyorum bu konuda usta öğretici olarak halkeğimde çalişmasan istiyorum ne yapmama lazım yardımcı olursanız sevinirim

  1. mesleki eğitim merkezlerinden ustalık belgesi almanız, daha sonra usta öğretici kursuna katılmanız gerekli. 4 yıllık meslek lisesi mezunları doğrudan, 3 yıllık meslek lisesi mezunları sınava girerek, 1985-1986 öncesi 3 yıllık mezunlar doğrudan ustalık belgesi alır.

 3. meryem dedi ki:

  iyi gunler bn 2010 meslek lisesi cocuk gelişimi bolumu mezunuyum.önlisans dış tıcaret okudum.aöf ıktisat 3. sınıf ogrencisyim.meslek lisesi mezuniyet belgesi(usta ogretici) ile neler yapabilirim. usta ogretici olarak calısabilirmıyım.neler yapmam gerekir.

  1. Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Mezunu Olan, Her Hangi Bir Alanda Yüksek Okul Mezunu Olanlar Düzenlenen Seminer Eğitim Programlarına (60 Saat) Başarıl İle Tamamlayanlar Okul Öncesi Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuruda Bulunabiliyor. Halk Eğitim Merkezleri Çocuk Gelişimi Alanında Öncelikle Alanında Lisans Mezunları, Ön Lisans Mezunlarını Tercih Ediyor, Başvuru Olmaması Durumunda Meslek Lisesi Mezunları Tercih Edilebiliyor.

 4. caner dedi ki:

  Merhaba benim hanım yabancı ve oturum izni var ve kendi ülkesinde yüksek lisansı var filoloji mezunu bildiği diller rusça ukranyaca ingilizce ve türkçe dil hocalığı yapabilmesi için ne gerekiyor şartlar nelerdir
  şimdiden teşekkürler

  1. Her Hangi Bir Lisans Bölümü Mezunları İçin KPDS,ÜDS,YDS,E-YDS Sınavlarından En Az 60 Puan Alan Yada Yüksek Öğretim Kurumu Eş Değerliği Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavlarının Her Hangi Birinden Geçerlilik Tarihlerinde Baraj Üstü Puan Alan (Cpe,İbt,Cae,Toefl,Pearson Pte Ve Benzeri) Öğretmenlik Formasyon Belgesi Sahipleri Başvuruda Bulunabilir.

   Üniversite Veya Fakültelerin Diğer Bölümlerinden Mezun Olanlar İçin;
   A) Öğretmenlik Formasyon Bilgisine Sahip Olduğunu Ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 Ve Üzeri Puan Aldığını Veya ÖSYM Tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eş Değerlikleri” Esas Alınarak, Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Rusça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.
   B) Öğretmenlik Formasyon Bilgisine Sahip Olmayanlar İçin;
   İ) Rusça Dil Eğitimi Verebileceğine Dair Uluslararası Geçerliliği Olan Dil Öğretim Sertifikası İle Birlikte Ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 Ve Üzeri Puan Aldığını Veya ÖSYM Tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” Esas Alınarak, Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Rusça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.
   İi) Yabancı Dilde Rusça Öğretim Yapan Yüksek Öğretim Kurumlarından Mezun Olup KPDS/ÜDS/YDS’den 80 Ve Üzeri Puan Aldığını Veya ÖSYM Tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” Esas Alınarak, Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Rusça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.
   D. Yukarıda Sayılan Özelliklerde Eğitici Bulunamadığı Hallerde, Söz Konusu Eğiticilerden KPDS/ ÜDS/ YDS’ Den 60 Ve Üzeri Puan Aldığını Belgeleyenler.

 5. Hilal dedi ki:

  merhabalar ben maliye mezunuyum ayrıca bilgisayar işletmenliği ve f klavye sertifikalarım mevcut halk eğitim merkezlerinde usta öğretici olarak görev yapmak istiyorum ne yapmam gerekir. İyi günler.

  1. Maliye Lisans Mezunları Muhasebe Ve Finansman Alanında Kurslar Açabiliyor.
   Mezuniyetle Birlikte Programları Bilme Şartı Aranır. Logo, Mikro, Luca, Eta…
   hızlı klavye usta öğreticisi olma şartlarına buradan https://www.guncel-egitim.org/bilgisayarda-hizli-klavye-kullanimi-usta-ogreticisi/ bakabilirsiniz.

 6. Merve ozcan dedi ki:

  Merhaba ben onlisans cocuk gelisim mezunum.5 yildir ucretli ogretmenlik yaptim ayri zamanda ozel egitiim uygulama sertifikam var fakat halk egitimde uste ogreticilik ogretmenlik olarak yapma imkanim varmi ve sartlar nedir tam zamanli olarak calisilabiliyormuyuz

  1. usta öğretici başvuruları halk eğitim merkezine şahsen yapılır. başvurular halk eğitim merkezlerine göre değişmekle birlikte çoğunlukla ağustos ve eylül aylarında alınır. yıl içerisinde usta öğretici başvurusu alan halk eğitim merkezleri bulunmaktadır. halk eğitim merkezlerinde full time ve part time olarak çalışılabilir.

 7. Hanim dedi ki:

  Merhabalar ben bilgisayar programcılığı mezunum tecrübe olarak devlet okulunda ücretli öğretmenlik yaptım bilgisayar dersi olarak ben de halk eğitim merkezinde usta öğretici olarak çalışabilirmiyim belge almam şart mı konyadan kayıtlar başladı mı

  1. halk eğitim merkezlerinde açılan bilişim teknolojisi alanındaki kurslarda görev alabilirsiniz. halk eğitim merkezlerinde usta öğretici başvuruları kurumlara göre değişmekle birlikte çoğunlukla ağustos ve eylül aylarında alınmaktadır. ilinizdeki halk eğitim merkezlerine şahsen başvuruda bulunmalısınız.

 8. Nazli kuzkun dedi ki:

  Merhaba ben usta öğretici ve ustalık belgesi sahibiyim meslek lisesi mezunuyum hazır giyim bölümü halk egitimde öğretmen olarak görev yapmak istiyorum ne yapmam lazım ve bu mümkün mü?teşekkür ler

  1. halk eğitim merkezlerinde usta öğretici olarak görev alabilirsiniz. görev almak istediğiniz halk eğitim merkezinin usta öğretici başvuru tarihlerinde şahsen başvuruda bulunmanız gerekli. halk eğitim merkezleri usta öğretici başvuruları çoğunlukla ağustos ve eylül aylarında alınır.

 9. Mine dedi ki:

  Merhabalar ben önlisans sigorta ve açıköğretim işletme lisans mezunuyum.halk egitim merkezlerinde öğretmen olarak görev yapmak istiyorum nasil bir yol izlemeliyim yardımcı olabilirmisiniz

  1. işletme lisans mezunları muhasebe ve finansman alanındaki kurslarda görev alabilir. http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=47&alan=Muhasebe%20ve%20Finansman
   ancak bilgisayarlı muhasebe kurslarında BDP, LOGO, MİKRO ve LUCA bilmesi (Bölüm Mezuniyeti ile Birlikte Transkriptinde Bilgisayarlı Muhasebe Dersi Gördüğünü) şartları da aranmaktadır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.