Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 17 Mayıs 2022

Halk Eğitim Güvenlik Hizmetleri Kursları

Halk Eğitim Güvenlik Hizmetleri Kursları

Halk Eğitim Güvenlik Hizmetleri Kursları, Kurslara Katılım Koşulları, Kurs Programları Eğitim Süreleri.
Halk Eğitim Merkezlerinde Güvenlik Hizmetleri Alanı Altında Güvenlik Danışmanlığı Ve Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursları Açılmaktadır.

Halk Eğitim Güvenlik Hizmetleri Kursları

Güvenlik Danışmanlığı Kursu
Süresi: 48 Saat
Kursa Katılım Koşulları: TC Vatandaşı Olmak, 25 Yaşının Doldurmuş Olmak, En Az Lise Ve Dengi Okul Mezunu Olmak, Lise Mezunları İçin En Az 5 Yıllık Özel Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak.

1. Güvenlik Danışmanlığı; 5188 Sayılı Yasa Kapsamında Şahıs, Şirket ,Kurum Ve Kuruluşların Almış Oldukları Mevcut Özel Güvenlik Hizmetinin Aktifliğinin, Verimliliğinin, Kontrol Edilmesi Ve Eksiklerinin Giderilmesi Yönünde Öneri Hazırlanması Konularında Danışmanlık Hizmeti Vererek, Özel Güvenlik Hizmeti Kalitesinin Arttırılması Ve Diğer Taşeron Hizmetlerle Koordinasyonun Sağlanmasını Amaçlamaktadır. 5188 Sayılı Kanuna Gore; Kamu, Özel Ve Tüzel Kişi Ve Kurumlara Verilen Güvenlik Hizmetlerin Denetimini Sadece Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri Yapmaktadır. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Bu Denetimlerde Alınan Hizmetin Kalitesi Ve Yeterliliği İle İlgili Bir Kontrol Yapmamaktadır. Güvenlik Danışmanlığı Bu Eksikliği Kapatmayı Amaçlamaktadır. Ayrıca Mevcut Hizmet Alanlarında Gerçek Kriterler Belirlenerek, Risklerin Öncelik Sıralamasına Göre Birden Fazla Güvenlik Çemberi Oluşturulmasını, Kişi, Kafile, Kongre Ve Toplantı Organizasyonlarının Güvenlik Projelerinin Oluşturulmasını, A Sınıfı Konaklama Tesislerinin Uluslararası Normlara Uygun Olarak Güvenlik Kontrollerinin Yapılmasını, Terör Olaylarına Karşı Güvenlik Faaliyetlerinin, Teorik Ve Uygulamalı Eğitiminin Verilmesini De Amaçlamaktadır.

2. Bu Program, İke Tecrübesi Bazında; Mevcut Hizmet Alanlarında Gerçek Kriterler Belirlenerek, Risklerin Öncelik Sıralamasına Göre, Maliyet/Fayda Dengesini Gözeten Sistemleri Oluşturmak Üzere, Her Biri Personel, Ekipman, Prosedür Ve Denetim Unsurlarını İçeren, Birbirine Entegre Birden Fazla Güvenlik Çemberi Oluşturulmasını Kolaylaştırıcı Konular İçermektedir.

3. Program, İhtiyaç Duyulması Halinde (Mal, Kıymetli Eşya Vs. Nakli) Kişi, Kafile, Kongre Ve Toplantı Organizasyonlarının Güvenlik Projelerinin Oluşturulmasında Ve Danışmanlık Hizmeti Verilmesinde Bir Rehber Niteliği Taşımaktadır.

4. Son Günlerde Terör Olaylarında Meydana Gelen Artış, Konjonktürel Güvenlik Sıkıntıları İş Hayatında Personelin Güvenli, İstekli Ve Verimli Çalışmasını Engellemekte Ve Çalışma Azmi Ve Şevkini Kırmaktadır. Saldırılara Önceden Engel Olabilmek İçin Mevcut İnsan Kaynağının Stratejik Bir Planla Oluşturulması Gereklidir. Kurs Programıyla, Tehdit Oluşturan Bu Hedeflere Yönelik Güvenlik Faaliyetlerinin, Teorik Ve Uygulamalı Eğitiminin Verilmesi Amaçlanmaktadır.

5. Bu Programla; Karşılaşılan Tehditler, Bu Tehditlere Karşı Alınabilecek Önlemler Hakkında Gerekli Bilgi Kaynağı Oluşturulmaktadır. Gerek Kamu Gerekse Özel Kurumların Korunması İçin İşe Alınan Personelin Gelen Saldırıları Tespit Edip, Öneri Hazırlamaya Yönelik Bilgi Ve Beceriye Sahip Olacak Şekilde Eğitilmesi Hedeflenmektedir.

Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu
Süresi: 8/12/16 Saat
Kursa Katılım Koşulları: En Az Okur Yazar Olmak, Bir İşyerinde Çalışan Olduğunu Belgelendirmek.

Kurs Programı İş Güvenliği Uzmanları Yada İşyeri Hekimleri Tarafından Verilir.
Kursta İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Öneminin Kavranması, Çalışma Ortamı İle İlgili Mevzuata Uygun İş Sağlığı Ve Güvenliği Tedbirleri, Çalışma Ortamındaki Tehlikeler Ve Tehlikelerden Kaynaklanabilecek Riskler, Acil Durumlarda Alınması Gereken Önlemler, İş Kazası Ve Meslek Hastalıklarından Koruma, İlk Yardımın Önemi Ve Amacının Açıklanması Amaçlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.