Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 22 Ekim 2020

Halk Eğitim Hayvan Yetiştiriciliği Kursları

Halk Eğitim Hayvan Yetiştiriciliği Kursları

Halk Eğitim Hayvan Yetiştiriciliği Alanında 21 Farklı Branşta Ücretsiz Kurslar Açılabiliyor. Türkiye Genelindeki Halk Eğitim Merkezlerinde Hayvan Yetiştiriciliği Alanında Kurslar Halktan Genel Taleplere Göre Yıl Boyunca Açılabilir. Kurslarda Devam Zorunlu Olup, Kurs Sonunda Başarılı Olanlara MEB Onaylı Kurs Bitirme Sertifikası Verilir.

Halk Eğitim Hayvan Yetiştiriciliği Kursları

Arıcılık Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 72 Saattir. Kursa En Az Okur Yazar Olan Ve 14 Yaşının Tamamlamış Olanlar Katılabilir.

Kültür Solucanı Yetiştiriciliği Ve Vermikompost (Solucan Dışkısı) Üretimi Kursu: Süresi 172 Saattir. Kursa 18 Yaşını Tamamlamış, Meslek Lise Ve Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrenci Yada Mezunları İle Okur Yazar Olan, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

Sürü Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 40 Saattir. Kursiyerler Küçük Ve Büyükbaş Hayvan Sürülerini Merada Yönetme, Besleme Ve Bakımı, Hastalıklara Karşı Mücadele Edebilme Bilgi Ve Becerisi Kazanırlar.

Etlik Piliç Yetiştiriciliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu: Süresi 44 Saattir. Kursa En Az 18 Yaşında Olan, Meslek Liselerinin Yada Dengi Okulların İlgili Bölümlerinden Mezun Olan, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölümlerinden Mezun Olan Yada Öğrencisi Olan, Okur Yazar Olup, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 80 Saattir. Kursiyerler Süt Sığırı Yetiştirmede Barınak Kursa, Damızlık Seçme, Sürü Yönetimi, Sağlıklı Ve Kaliteli Süt Üretme, Hastalıklarla Mücadele, Süt Sığırlarının Beslenmesi Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

Kuluçkahane Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu: Eğitim Süresi 44 Saattir. Kursa 18 Yaşını Tamamlamış, Meslek Lise Ve Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrenci Yada Mezunları İle Okur Yazar Olan, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

Sürü Yönetim Elemanı Kursu: Süresi 104 Saattir. Kursa En Az Okur Yazar Olan, 13 Yaşının Tamamlamış Olanlar Katılabilir.

Yumurtacı Tavuk Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 576 Saattir. Kursiyerler Kümeslerde Tekniğine Uygun Yumurtacı Civciv Büyütme, Yumurtacı Yarka Ve Tavuk Besleme, Yumurtacı Tavukları Yetiştirip Ve Kanatlılara Bakım Yapma Bilgi Ve Becerisi Kazanır.

Hindi Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 424 Saattir. Kursiyerler Hindi Palazlarını Büyütme, Damızlık Ve Etlik Hindi Yetiştirebilme Ve Hindilerin Beslenmesini Yapma Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

Deve Kuşu Yetiştiricisi: Kursun Süresi 392 Saattir. Kurs Sonunda Kursiyerler Deve Kuşu Barınaklarını Hazırlayabilen, Besleyin Yetiştirebilen, Sağlıklı Bir Şekilde Tüketiciye Kadar Yansıtabilme Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaz Ve Ördek Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 368 Saattir. Kursiyerler Kaz Ve Ördek Civciv Kümesleri Hazırlama, Yetiştirme, Anaç Kaz Ve Ördek Kümeslerini Hazırlama, Besleme Ve Yetiştirme Bilgi Ve Becerisi Kazanırlar.

Yüksek Verimli Tavuk Yetiştiriciliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu: Kursun Süresi 20 Saattir. Kursa 18 Yaşını Tamamlamış, Meslek Lise Ve Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrenci Yada Mezunları İle Okur Yazar Olan, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

Etlik Ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 440 Saattir. Kursiyerler Kurs Sonunda Etlik Civciv, Piliç Yetiştirebilme, Damızlık Civciv, Tavuk Yetiştirebilen Ve Günlük Kümes Kontrolü Yapabilme Bilgi Ve Becerisi Kazanırlar.

Sofralık Piliç Yetiştiriciliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu: Süresi 20 Saattir. Kursa 18 Yaşını Tamamlamış, Meslek Lise Ve Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrenci Yada Mezunları İle Okur Yazar Olan, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

At Yetiştiriciliği Kursu: Kursun Süresi 280 Saattir. Kursiyerler Gebe Ve Taylı Kısrakların Günlük Bakımı, Ahırların Temizliği, Beslenmesi, Padoğa Çırakma, Annelerinden Ayrılan Tayların Bakımı, Beslenmesi Ve Eğitimini Yapabilme Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

Yumurtadan Civcive Dönüşüm Merkezi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu: Süresi 44 Saattir. Kursa 18 Yaşını Tamamlamış, Meslek Lise Ve Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrenci Yada Mezunları İle Okur Yazar Olan, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde Çalışmış Yada Çalışıyor Olanlar Katılabilir.

Bıldırcın Ve Keklim Yetiştiriciliği Kursu: Eğitim Süresi 368 Saat

Besi Sığırcılığı Kursu: Eğitim Süresi 80 Saattir.

Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi: Kursun Eğitim Süresi 32 Saat

İpekböceği Yetiştiriciliği Kursu: Süresi 56 Saattir. Kursa En Az 18 Yaşında Olan Ve En Az Okur Yazar Olanlar Katılabilir.

Süt Sığırcılığında Sağım Hijyeni Ve Sanitasyon Kursu:  Kursun Eğitim Süresi 40 Saattir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. yunus UYGUR dedi ki:

  süt sığırı yetiştirme eğitimi kastamonuda var mı varsa ne zaman başlayacak ?

  1. 15 Haziran 2020 Tarihi İtibariyle Kastamonu İlinde Kayıt Alınan Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu Bulunmuyor. Açılması Talep Edilen Kurslar İçin Halk Eğitim Merkezlerinden Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir.

 2. Ali dedi ki:

  Merhaba ben hayvancılık sürü yönetimi kursuna yazılmak istiyorum yalnız seferihisar da görünüyor ben çiğli deyim bize 100 km ne yapmam lazım teşekkür ederim

  1. linkten çiğli halk eğitim merkezinde arıcılık kursu açılması için talepte bulunulabilir.
   ön kayıt linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNh65VheVPrC2KmfeaUbDuHpA58r6dbhH0Cd5RuUGgMdP6Eg/viewform

 3. Koray Merttürk dedi ki:

  İlköğretim mezunu küçük baş hayvancılık yapabilirmi

  1. Hayvan yetiştiriciliği alanı kurslarında çoğunlukla en az okuma yazma bilmek yada ilkokul mezunu olmak şartları aranır.

 4. Fatma aşık dedi ki:

  Merhaba hayvan saglıgı ve hayvan yetiştiricilik kursu varmı İzmir de semt olarak Bornova bayraklı manavkuyu bölgelerinde varmıdır

  1. Arıcılık Kursu
   Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Merkez Bina 2 Ocak 2020. Perşembe Ve Cuma Günleri Saat 09:00-12:10.
   Armutlu Muhtarlık Binası 2 Ocak 2020. Pazar Hariç Saat 18:00-21:30.
   Arıcılık Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Sınıf 20 Ocak 2020 Başlangıç. Haftanın Altı Günü (Pazar Hariç) Saat 18:00-21:30.

   1. Süleyman Güler dedi ki:

    Merhaba bursada süt sağım kursu yada çobanlık kursu ne zaman açilir acaba lütfen bilgi

    1. Linkten ili seçip, kurs alanı olarak hayvan yetiştiriciliği seçilip kurs bul butonuna basılır. kayıt alınan kurs varsa listelenir.
     http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

 5. Yavuz dedi ki:

  Merhabalar Sığır Besiciliği ve Süt Sığırcılığı Eğitimi almak istiyorum istanbulun hangi bölgelerinde buna benzer kurslar bulunmakta bilgi vere bilirmisiniz rica etsem. Teşekkür ederim

  1. Süt Sığırı Yetiştiricisi Esenyurt Halk Eğitim Merkezi 26 Ocak 2020 Tarihinde Başlıyor.
   Sürü Yönetim Elemanı Esenyurt Halk Eğitim Merkezi 13 Ocak 2020 Tarihinde Başlıyor.
   Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Esenyurt Halk Eğitim 19 Ocak 2020.
   Arı Sütü Üretimi Ve Ana Arı Yetiştiriciliği Güngören Halk Eğitim Merkezi 15 Aralık 2019.

 6. Ozgur dedi ki:

  Merhaba
  Ben kaz yetişticiligi ile ilgili kurs almak istiyorum
  Nasil uzlaşabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim

  1. Önceki Yıllarda Erzincan Çayırlı, İzmir Güzelbahçe, Eskişehir Alpu, Ankara Çubuk, Samsun İlkadım Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Açılmıştı.
   Linkten İl Seçip Kurs Alanı Olarak Hayvan Yetiştiriciliği Seçilip Kurs Bul Butonuna Tıklayın. Kayıt Alınan Kurslar Listelenir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

   1. Gökhan dedi ki:

    Ben etlik piliç ve kaz yetiştiriciliği belge almak istiyorum

    1. açılması talep edilen kurslar için halk eğitim merkezlerinden ön kayıt olunabilir.

 7. Neslihan Hiçyılmaz dedi ki:

  Merhaba,Hayvan sağlığı ve hayvan yetiştiriciliği eğitimi almak istiyorum. İstanbul /Başakşehir çevresinde bu eğitimi hangi kurumun veridışı bilgisine bir türlü ulaşamıyorum.
  Konuyla ilgilı bilgi verirseniz sevinirim
  Saygılarımlar iyi çalışmalar dilerim

  1. KursİlçeKurs YeriBaşlangıç

   Arı Sütü Üretimi Ve Ana Arı Yetiştiriciliği

   Güngören

   Güngören Halk Eğitimi Merkezi

   30/12/2018

   Arıcılık

   Bakırköy

   Bakırköy Cevizlik /İsmek

   06/01/2019

   Arıcılık

   Bayrampaşa

   15 Temmuz Otogarı Konferans Salonu

   07/01/2019

   Arıcılık

   Küçükçekmece

   İsmek-Kanarya

   03/01/2019

   Arıcılık

   Halk Eğitimi Merkezi

   İsmek-Kanarya

   29/12/2018

   1. Burhan şafak dedi ki:

    Merhabalar bende sut sigiri ve koyun surusu yetistirme kursuna katilmak istiyom istanbul sariyerde

    1. Süt sığırı yetiştiriciliği kursu Esenyurt halk eğitim merkezinden 26 ocak 2020 tarihinde başlamış.

  2. rabia dedi ki:

   merhaba
   Süt Sığırı Yetiştiriciliği ve Süt Sığırcılığında Sağım Hijyeni Ve Sanitasyon Kursu almak istiyorum. ankarada oturuyorum acaba burada bu buna benzer kurslari veren kurum var midir??

   1. http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin
    linkten il, kurs alanı olarak hayvan yetiştiriciliği seçilerek kurs bul butonu ile sorgulama yapılabilir. kayıt alınan kurs varsa listelenir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.