Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Haziran 2024

Halk Eğitim Merkezleri Gemi Yapımı Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Gemi Yapımı Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Gemi Yapımı Kursları, Eğitim Süreleri, Gemi Yapımı Alınanda Açılabilecek Kurs Programları.

Halk Eğitim Merkezlerinde Gemi Yapımı Alanı Altında 10 Farklı Kurs Programı Açılabilmektedir.

Gemi Blok Montaj Kursu
Eğitim Süresi 744 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Blok Montaj Mesleğinin Sahip Olduğu Omurga, Döşek, Posta, Dikme İmalatı Yeterliklerine Sahip Bireydir.

Gemi Boru Donatım Kursu
Eğitim Süresi 872 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Donatımlarından Yangın, Isıtma, Balast, Sintine, Basınçlı Hava, Akaryakıt, Ana Makine Ve Buhar Tesisatlarını Yapabilme Yeterliklerine Sahip Kişidir.

Gemi İnşaatında Metal Yüzeyleri Taşlama Kursu
Eğitim Süresi 112 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde İmalat İşlerindeki Tüm Metal Yüzeylerini Taşlama, İmalat Sonrası Hatalı Yüzey Ve Kaynakları Taşlama İşlemlerini Yapma Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.

Gemi İnşaatında Yüzme Temizleme Kursu
Eğitim Süresi 208 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde İmalat İşlerindeki Tüm Metal Yüzey Hazırlama,İmalat Sonrası Yüzey Temizleme İşlemleri Yapma Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.


Gemi Kaynak Teknikleri Kursu
Eğitim Süresi 320 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımında Kullanılan Yatayda Köşe, Dikey, Korniş Ve Tavan, Mig-Mag İle Yatayda Ek, Toz Altı Kaynaklarını Yapma Yeterliklerine Sahip Kişidir.

Kompozit Yat Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 437 Saat.
Kursa Katılım Koşulları: 18 Yaşının Tamamlamış Olmak, Okur Yazar Olmak, Kurs Programının Öngördüğü Temel Becerileri Gerçekleştirebilecek Yeterliliğe Sahip Olmak.

Ön İmalat Ve Montaj Kursu
Eğitim Süresi 376 Saat.
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde Geminin Ön İmalat İşlemlerini Yapma Ve Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.

Tekne Ve Yat Bakım Onarım Kursu
Eğitim Süresi 304 Saat.
Meslek Açıklaması: Yat Bakım Onarımcısı; Bakım Onarım Tespiti, Çekme Atma İşleri, Mekanik Sistemleri, Arma, Elektrik Tesisatları, Gövde, Eski Boyalı Yüzey Hazırlama, Güverte, Elyaf Kaplama, Mobilya Bakımları, Boya Ve Vernik Yapma Yeterliklerine Sahip Kişidir.

Tekne Ve Yat İskeletciliği Kursu
Eğitim Süresi 576 Saat.
Meslek Açıklaması: Tekne Ve Yat İskeletçiliği .Ahşap Omurga, Bodoslama, Posta, Döşek, Yat Formu Çıkarma, Boy Bağları, Dış Kaplamalar Ve Farşları Yapma Yeterliklerine Sahip Kişidir.

Tekne Ve Yat Kamaracılığı Kursu
Eğitim Süresi 448 Saat.
Meslek Açıklaması: Tekne Ve Yat Kamaracılığı Güverte Kaplamaları, Su Geçirmez Bölmeler, Kamara Bölmeleri, Tekne Ve Yat Üst Düzey İşlemleri Yeterliklerine Sahip Kişidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz