Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Temmuz 2024

Halk Eğitim Metalurji Teknolojisi Kursları

Halk Eğitim Metalurji Teknolojisi Kursları

Halk Eğitim Metalurji Teknolojisi Kursları, Kurs Programları. Halk Eğitim Merkezlerinde Metelurji Teknolojisi Alanı Altında Açılan Kurslar, Kursların Eğitim Süreleri.

Halk Eğitim Metalurji Teknolojisi Kursları

Basınçlı Döküm Elemanı Kursu (264 Saat)
Meslek Açıklaması: Pota Ocağını Hazırlayan,Dökülen İşleri Temizleyen,Alaşımları Ergiten Ve Basınçlı Döküm İşlemlerini Yapabilen Nitelikli Kişidir.

Çelik Üreticisi (160 Saat)
Meslek Açıklaması: Yüksek Fırından Elde Edilen Ham Demiri Ocakta Sıvı Çelik Üretimini Gerçekleştiren Rafinasyonunu Yapıp Döküm Potasını Hazırlayarak Dökümünü Yapan Kişidir.

Döküm Kalıpçısı (568 Saat)
Meslek Açıklaması: Kalıplama Yapan,Maçaları Kalıba Yerleştiren,Maçalı,Soğutuculu Ve Çıkma Dereceli Kalıp Yapan Ve Seri Üretim Yapabilen Nitelikli Kişidir.

Döküm Laboratuvar Elemanı (136 Saat)
Meslek Açıklaması: Yaş Kum,Kuru Kum,Silis Kumu Ve Kil Deneyleri Kimyasal Ve Mikroskopsal Deney İşlemlerini Yapabilen Nitelikli Kişidir.

Döküm Ocakçısı (368 Saat)
Meslek Açıklaması: Pota Ve Kupol Ocaklarını Hazırlayan,Alaşımları Ergiten Ve Ergiyik Metali Kalıplara Dökme İşlemlerini Yapabilen Nitelikli Kişidir.


Haddeleme Elemanı (136 Saat)
Kursa Katılım Koşulları: Okuma Yazma Bilmek, 18 Yaşını Tamamlamış Olmak, Sağlık Durumu Kurs Programının Öğrenimine Elverişli Olmak.

Ham Demir Üretimcisi (160 Saat)
Meslek Açıklaması: Demir Cevherini Zenginleştirme İşleminden Sonra Sinterleme Üretimi Yüksek Fırında Sıvı Ham Demir Üretimi Yapabilen Kişidir.

Kok Üreticisi (320 Saat)
Meslek Açıklaması: Ham Maddeyi Hazırlama Kömürü Depolama Ve Sevki. Kömüre Fiziksel Test Ve Analizi, Kok Kamaralarını, Benzol Katran, Amonyum Sülfat Tesisini Çalıştırmak Ve Kok Üretim Konveyör Bant Sisteminin Bakımını Yapan Kişidir.

Maçacı (168 Saat)
Meslek Açıklaması: Kalıp Kumundan Maça Yapan,Maçaları Boyayıp Kurutan,Reçineli,Camsulu Ve Pişirme Sistemli Maça İşlemlerini Yapabilen Nitelikli Kişidir.

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Alüminyum Hidroksit Ve Alüminyum Oksit Üretim Elemanı (40 Saat)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Anod Üretimi Ve Rodlama (40 Saat)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Döküm İşleri (40 Saat)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde İzabe(40 Saat)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Pirometalurji Teknolojisi İle Üretim İşleri (40 Saat)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Sıvı Alüminyum Üretimi (40 Saat)
Pirometalurji Teknolojisi İle Üretim İşleri (48 Saat)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz