<style>.lazy{display:none}</style>Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları
Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 25 Nisan 2024

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları Listesi. Halk Eğitim Merkezi Gazetecilik Alını Altında 5 Farklı Kurs Programı Açılabilmektedir. Gazetecilik Kursları 200 Saat Süreli Dijital Fotoğrafçılık, 2176 Saat Süreli Foto Muhabiri, 2112 Saat Süreli Sayfa Sekreteri, 2184 Saat Süreli TV Muhabiri Ve 2224 Saat Süreli Yazılı Basın Muhabiri Kursları Taleplere Göre Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları

Halk Eğitim Dijital Fotoğrafçılık Kursu:
Kursa 10 Yaşının Tamamlaşmış, Okur Yazar Olanlar Katılabilir. Kursta Temel Düzeyde Fotoğraf Bilgisi, Fotoğraf Ve Fotoğrafçılığın Tarihi Süreci, Küçük Ve Orta Format Fotoğraf Makinelerinin Hazırlanması, Fotoğraf Makinesi Ayarları, Fotoğraf Çekilecek Ortamın Işık Özellikleri, Çekilen Fotoğrafın Işık Özelliklerinin Analizi, Fotoğraf Çekimi Ve Kompozisyon Oluşturma, Farklı Mesafelerdeki Konuların Çekiminin Yapılması, Bilgisayar Ortamında Temel Fotoğraf Ayarlarının Yapılarak İstenilen Formata Dönüştürme, Bilgisayar Ortamında Fotoğrafta Belli Alanları Seçerek İşlem Yapmak, Bilgisayar Ortamında Çizim, Boyama Ve Desen Çalışmaları, Resimlerin İstenilen Şekilde Boyutlandırması Ve Yazıcı Baskısının Alınması Konularında Eğitim Verilmektedir.

Halk Eğitim Foto Muhabiri Kursu:
Kursa Katılabilmek İçin En Az İlköğretim Mezunu Olmak Gereklidir. Kurs Sonda Kursiyerler Haber Fotoğrafı Çekebilme, Çekilen Fotoğrafları Bilgisayar Ortamına Aktarıp Basılmaya Hazır Hale Getirme Ve Gerekli Durumda Haber Yazabilme Bilgi Ve Becerisini Kazanır.

Halk Eğitim Sayfa Sekreteri Kursu:
Kursa Katılabilmek İçin En Az İlköğretim Mezunu Olmak Gereklidir. Kursiyerler Kurs Sonunda Haber, İlan, Fotoğraf Ve Resim Gibi Materyalleri Masaüstü Yayıncılık Programlarını Kullanarak Okuyucunun İlgisini Çekebilecek Şekilde Düzenleyip, Basıma Hazır Hale Getirme Bilgi Ve Becerisine Sahip Olur.

Halk Eğitim TV Muhabiri Kursu:
Kursa En Az İlköğretim Mezunu Olanlar Katılabilir. Kurs Sonunda Kursiyerler Televizyon Haberlerini Araştıran, Toplayan Ve Yazıp Kurgulayarak Yayına Hazır Hale Getirme Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

Halk Eğitim Yazılı Basın Muhabiri Kursu:
Kursa En Az İlköğretim Mezunları Katılabilir. Kursiyerler Kurs Sonunda Medya Sektöründe Gündemi Takip Ederek, Haber Değeri Taşıyan Olaylarla İlgili Bilgi Ve Belgeleri Toplayarak Haber Yazabilme Bilgi Ve Becerisini Kazanırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. İbrahim dedi ki:

    nasıl kayıt olabiliriz

    1. Dijital fotoğrafçılık dışındaki kurslar 4. seviye kurslardır. 4. seviye kurslar halk eğitim merkezleri ile işkur işbirliğinde açılır. halk eğitim merkezi kurslarına halk eğitim merkezlerinden yada e-yaygın sisteminden kayıt olunabilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

Yorum Yaz