Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 05 Haziran 2023

Halk Eğitim Merkezi Havacılık Kursları

Halk Eğitim Merkezi Havacılık Kursları

Halk Eğitim Merkezi Havacılık Kursları, Kurslara Katılım Koşulları. Halk Eğitim Merkezlerinde Havacılık Alanında 8 Farklı Kurs Programı Taleplere Göre Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Havacılık Kursları

İnsansız Hava Araçları Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu:
Eğitim Süresi 52 Saattir. Kursa 18 Yaşının Tamamlamış Olan, Sağlık Durumu Kurs Programının Uygulamalarını Yapmaya Elverişli Olan Aşağıdaki Şartları Taşıyanlar Katılabilir.
Meslek Liselerinin Yada Dengi Okulların İlgili Bölüm Mezunları, Meslek Yüksek Okulu Ve Fakültelerin İlgili Bölüm Öğrencisi Yada Mezunu İle Okur Yazar Olup, İşletmelerin İlgili Bölümlerinde En Az 6 Ay Çalışmış Olanlar.

İnsansız Hava Araçları Ve Uçuş Eğitimi Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 240 Saattir. Kursa En Az Lise Mezunu Olan, En Az B Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak İçin Gerekli Sağlık Koşullarına Sahip Olanlar Katılabilir.

Model Roket İmalatı Ve Uçuş Kursu:
Eğitim Süresi 40 Saattir. Kursa En Az Okuma Yazma Bilen, THK Tarafından Açılmış Olan Ata Model Uçak Kursu Belgesi Sahibi Ve 16 Yaşından Gün Almış Olanlar Katılabilir.

Ata Model Uçak Yapımı Kursu:
Süresi 32 Saattir. Kursa En Az Okuma Yazma Bilen, 10 Yaşından Gün Almış Olanlar Katılabilir.

Flamingo F1h Model Uçak Yapımı:
Kursun Eğitim Süresi 32 Saattir. Kursan En Az İlkokul Mezunu Olan, Ata Model Uçak Eğitimini Tamamlamış Olanlar Katılabilir.

Leylek F1a Model Uçak Yapımı Kursu:
Kursun Eğitim Süresi 32 Saattir. Kursa En Az Okur Yazar Olan Flimango F1H Model Uçak Kursunu Başarıyla Tamamlamış Olanlar Katılabilir.

Radyo Kontrollü Uçak Modelciliği Kursu:
Eğitim Süresi 208 Saattir. Kursa En Az Okuma Yazma Bilen, Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli, THK Genel Başkanlığının Uygun Gördüğü Ve Kurs Almak İsteyen 16 Yaşından Gün Almış Olanlar Katılabilir.

Plastik Model Uçak Yapımı Kursu:
Eğitim Süresi 80 Saattir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz