<style>.lazy{display:none}</style>Halk Eğitim Müzik Aletleri Yapımı Kursları Meslek Açıklamaları
Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2024

Halk Eğitim Müzik Aletleri Yapımı Kursları

Halk Eğitim Müzik Aletleri Yapımı Kursları

Halk Eğitim Müzik Aletleri Yapımı Kursları, Hem Müzik Aletleri Yapımı Alanında Açılan Kurs Programları.

Halk Eğitim Merkezlerinde Taleplere Göre Müzik Aletleri Yapımı Alanı Altında 10 Farklı Kurs Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Müzik Aletleri Yapımı Kursları

Bağlama Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 584 Saat
Meslek Açıklaması: Bağlama Yapımcısı, Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

Keman Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 616 Saat
Meslek Açıklaması: Keman Yapımcısı, Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

Klasik Gitar Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 616 Saat
Meslek Açıklaması: Klasik Gitar Yapımcısı, Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

Yağlı Enstrüman Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 1216 Saat
Meslek Açıklaması: Yaylı Enstrüman Yapımcısı; Temel Müzik Kavramlarını Bilen Ve Uygulayan, Müzik Fiziği Ve Ses Uygulamalarını Uygulayan, Tüm Alandaki Ana Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan, Kemanı Temel Düzeyde Çalan, Yaylı Enstrümanlardan Olan Klasik Kemençe, Keman Ve Viyolayı Yapan Nitelikli Kişidir.


Mızraplı Batı Müziği Enstrümanları Yapımcısı
Eğitim Süresi 1192 Saat
Meslek Açıklaması: Mızraplı Batı Müziği Enstrümanları Yapımcısı; Temel Müzik Kavramlarını Bilen Ve Uygulayan, Müzik Fiziği Ve Ses Uygulamalarını Uygulayan, Tüm Alandaki Ana Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan, Gitarı Temel Düzeyde Çalan, Batı Müziği Enstrümanlarından Olan Mandolin, Klasik Gitar Ve Akustik Gitar Yapan Nitelikli Kişidir.

Mızraplı Halk Müziği Enstrümanları Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 1128 Saat
Meslek Açıklaması: Mızraplı Halk Müziği Enstrümanları Yapımcısı; Temel Müzik Kavramlarını Bilen Ve Uygulayan, Müzik Fiziği Ve Ses Uygulamalarını Uygulayan, Tüm Alandaki Ana Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan, Bağlamayı Temel Düzeyde Çalan, Halk Müziği Enstrümanlarından Olan Oyma Cura, Çöğür Ve Bağlamayı Yapan Nitelikli Kişidir.

Klasik Kemençe Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 496 Saat
Meslek Açıklaması: Klasik Kemençe Yapımcısı, Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

Mızraplı Sanat Müziği Enstrümanları Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 1112 Saat
Meslek Açıklaması: Mızraplı Sanat Müziği Enstrümanları Yapımcısı; Temel Müzik Kavramlarını Bilen Ve Uygulayan, Müzik Fiziği Ve Ses Uygulamalarını Uygulayan, Tüm Alandaki Ana Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan, Ud’u Temel Düzeyde Çalan, Sanat Müziği Enstrümanlarından Olan Lavta, Tanbur Ve Ud’u Yapan Nitelikli Kişidir.

Müzik Aletleri Temel İşlemcisi Kursu
Eğitim Süresi 392 Saat
Meslek Açıklaması: Müzik Aletleri Temel İşlemcisi; Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

Ut Yapımcısı Kursu
Eğitim Süresi 584 Saat
Meslek Açıklaması: Ut Yapımcısı, Enstrümanların Çizimini Yapan, Yapacağı Enstrümana Uygun Ağaçları Seçerek Enstrüman Yapımı İçin Uygun Hale Getiren Takım Ve Makineleri Kullanan Nitelikli Kişidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yaşar Acu dedi ki:

  Hayirli geceler keman yapımı kursuna katılmak istiyorum lütfen yardımcı olun

  1. halk eğitim merkezleri 20 kasım 2020 tarihinde yüz yüze eğitime ara vermişti. yüz yüze eğitim 11 ocak 2021 tarihinde başlaması planlanıyor. e-yaygın sitesinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak kayıt alınan kurslar görülebilir, kurs açılması talebinde bulunulabilir.

 2. Soner canli dedi ki:

  Merhabalar keman yapimi kursu varmi ankarada varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  1. Halk Eğitim Merkezleri Pandemi Nedeniyle Kapalıdır.
   Linkten İl Seçilir, Kurs Alanı Olarak Müzik Aletleri Yapımı Seçilir, Kurs Adı Seçilip Kurs Bul Butonuna Tıklanır, Kayıt Alınan Kurs Varsa Listelenir.
   http://www.hbo.gov.tr/YayginEgitim/EYaygin

Yorum Yaz