<style>.lazy{display:none}</style>Hem Kursları Web Tasarım Programlama Dersleri Modülleri
Hem Kursları Web Tasarım Programlama Dersleri

Hem Kursları Web Tasarım Programlama Dersleri

Hem Kursları Web Tasarım Ve Programlama Dersleri

Halk Eğitim Merkezleri İleri Seviye Bilgisayar Web Tasarım ve Programlama Kursu Ders Konuları, Tüm Ders Modülleri İndir.

Hem Kursları, Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojisi Alanı Altında Eğitimi Verilen Web Tasarımı Ve Programlama Kursunun Ders Konuları, Örnek Sınav Soruları, Ölçme Ve Değerlendirme Soru Ve Cevapları.
FOET Kodu 482 Olan Kursların Modül Derslerini PDF Olarak İndirin. Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Açılan Web Programcısı, Animasyon Hazırlama, Grafik Ve Animasyon, Web Tasarım, Web Uygulama Geliştirme, Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri, Bilgisayarda Doküman Hazırlama, Bilgisayar Kullanımı, Görme Engelliler İçin Bilgisayar, Ofis Programları Kullanımı, Temel Bilgisayar Okur Yazarlığı, İnternet Salonu İşletmecileri Ve Yöneticileri Uyum Eğitimi, Animasyon Yönetimi Flash Geliştirme Ve Uyum Eğitimi, Dinamik İnternet Programcılığı PHP Geliştirme Ve Uyum Eğitimi, Web Programcılığı İle ASP.NET Geliştirme Ve Uyum Eğitimi, İleri Excel Geliştirme Ve Uyum Eğitimi, Sayısal Resim İşleme Photoshop Geliştirme Ve Uyum Eğitimi, Mobile Tabanlı Web Tasarım Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursları Modüller Programları.
Halk Eğitim Merkezleri Hem Kursları, Bilgisayar Kursları, Web Tasarımı Ve Programlama Kursu Modüllerini Pdf Olarak İndirin. Tüm Modülleri Sayfa Altındaki Tablodaki İndirme Linklerinden İndirebilirsiniz.

Hem Kursları Web Tasarım Ve Programlama Kursunda Javascript, Etkileşimli Web Uygulamaları İçin Temel İşlemler, Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş, Etkileşimli Web Uygulamalarında Veri Tabanı İşlemleri, Etkileşimli Web Uygulamalarında Web Formları, Html İle Basit Web İşlemleri, Html İle Gelişmiş Web İşlemleri, Css Sitil Şablonları, Tasarımın Temel İlkeleri, Web Tasarım Editörü İle Veri Tabanı İşlemleri, Web Tasarım Editöründe İleri Seviye Uygulamalar, Web Tasarım Editörüne Giriş Modülleri Yer Almaktadır.

Javascript Betik Dili: İnternet Üzerinde Çalışan Siteler, Oyunlar Ve Birçok Özel Uygulama, Betik Dili İle Hızlı Ve Kolay Bir Şekilde Yapılmaktadır. Betik Dili, Hazırladığınız Sayfalara Dinamizm Kazandırmak İçin Tasarlanmış, Farklı Platformlarda Ve Nesne Tabanlı Çalışabilen Bir Programlama Dilidir. Betik Dili İle Dinamik Resim Galerileri, Kullanıcı Formları, Oyunlar, Duruma Uygun Çalışabilen Uygulamalar Hazırlayabilir, İnternette Yayınlayabilir, Kolayca Kullanıma Sunabilirsiniz.

Hem Halk Eğitim Merkezleri Kursları

Etkileşimli Web Uygulamaları İçin Temel İşlemleri: Asp.Net Kullanıcılarla Etkileşime Giren Web Siteleri Oluşturmanıza Olanak Sağlamaktadır. Kullanıcı Etkileşiminin Sağlıklı Bir Şekilde Gerçekleşmesi İçin Girilen Verilerin Doğruluğunun Kontrol Edilmesi Büyük Önem Taşımaktadır. Bu, Web Sitesi İçindeki Formların Kullanım Amacının Dışına Çıkılmasını Engelleyecektir.
Programlama Yazılımı Web Sunucu Kontrollerinin Dışında Girilen Bilgilerin Doğruluğunun Kontrol Edilmesi İçin Doğrulama Kontrollerini Ve Tekrar Tekrar Kullanım İçin Kullanıcı Kontrollerini Sunmaktadır.

Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş: Günümüzde Durağan Web Siteleri Yavaş Yavaş Kullanımını Kaybetmektedir. Bunun Yerine Kullanıcılarla Etkileşime Giren Web Siteleri Tercih Edilmektedir.
Asp.Net Size Kullanıcılarla Etkileşime Giren Web Siteleri Oluşturmanıza Olanak Sağlamaktadır. Programlama Yazılımı Kullanarak Kolaylıkla Asp.Net Web Siteleri Oluşturabilirsiniz. Modül İçinde Programlama Yazılımı Arayüzü, Web Sitesi Oluşturma Ve Asp.Net Web Sitesinin Genel Yapısı Anlatılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Etkileşimli Web Uygulamalarında Veri Tabanı İşlemleri: Bir Web Sitesinin Kullanıcı İle Tam Anlamıyla Bir Etkileşimde Bulunabilmesi İçin Veri Tabanı Bağlantısı Olması Gerekmektedir. Programlama Yazılımı İle Asp.Net Web Sitelerinde Bir Harici Veri Tabanına Bağlanılabileceğiniz Gibi Doğrudan Veri Tabanını Da Uygulama İçinde Geliştirebilirsiniz.

Bir Veri Tabanı Hazırlamak İçin Kullanılan Çeşitli Yazılımlar Mevcuttur. Programlama Yazılımı Bu Tür Veri Tabanlarının Neredeyse Tamamıyla Bağlantı Oluşturabilmektedir. Veri Tabanını Tasarlarken Dikkat Etmeniz Gereken Bir Nokta, Sitenin Tamamını Kâğıt Üzerinde Tasarladıktan Sonra Veri Tabanını Oluşturun. Uygulama Anında Veri Tabanında Yaptığınız Değişiklik Çeşitli Sıkıntılara Neden Olabilir.
Modül İçinde Access Veri Tabanlarına Bağlantı Gösterilmektedir. Diğer Veri Tabanlarına Bağlantı Mantığı Da Aynıdır. Bağlantı İşleminden Sonra Veri Tabanı Üzerinde Değişikliğin Nasıl Yapılacağı Gösterilmektedir. Ayrıca Doğrudan Veri Tabanı İle Bağlantı Kurabilen Kontrollere Yer Verilmiştir.

Etkileşimli Web Uygulamalarında Web Formaları: Bir Web Sitesinin İşlevselliği, O Siteyi Ziyaret Eden Kullanıcı Sayısı İle Doğru Orantılıdır. Web Sitesi Kullanıcılarının Kaybedilmemesi Veya Artırılması İçin Web Sayfasının Sürekli Güncel Tutulmasının Yanında Görünümünün De Belirli Aralıklarda Değiştirilmesi Faydası Olacaktır.
Sayfa Sayısı Az Olan Sitelerin Görünümlerinin Değiştirmek Sorun Teşkil Etmese De Gelişmiş Web Sitelerinin Görünümlerinin Değiştirilmesi Problem Çıkarır.

Html İle Basit Web İşlemleri: Html (Hyper Text Markup Language) Web Sayfalarının Hazırlanmasında Kullanılan Bir İşaretleme Dilidir. Web Sayfaları Bir Görüntüden İbaret Değildir. Arka Plânda Birtakım Kodlar Bulunmaktadır. Html Kodları Da Bir Web Sayfasını Oluşturan Kodların Temelidir. Html Kodlarını Kullanarak Bir Web Sayfasını Oluşturacak Metinleri Veya Verileri Biçimlendirip Düzenleyebilirsiniz.
Gelişen Browser Teknolojileri Sayesinde, Html İçine Metinler Dışında; Ses, Video, Scriptler Veya Çeşitli Nesneler Ekleyebilirsiniz. Böylelikle Html Dosyası Düzenlenmiş Bir Metin Dosyası Olmaktan Çıkıp Bir Multimedya Ortamı Haline Gelebilir.

Html İle Gelişmiş Web Uygulamaları: Bir Önceki Html İle Basit Web İşlemleri Modülünde Web Sayfalarının Hazırlanmasında Kullanılan Temel Etiketleri Öğrenmiştik. Html İle Basit Web İşlemleri Modülünün Devamı Niteliğinde Olan Bu Modülle De Daha Önce Öğrenmiş Olduğunuz Bilgileri Geliştirerek Yenilerini Ekleyebileceksiniz.
Bu Modülde Öğreneceğiniz ‘Formlar’ Konusu Sayesinde Kullanıcının Da Aktif Olacağı Dinamik Web Sayfaları Hazırlayıp Css İle Stil Şablonlarının Sağladığı Kolaylıkları Kullanabileceksiniz. Ayrıca Web Sayfalarınızı Çerçeveler Halinde Kullanabilecek Ve Çoklu Ortam Araçlarını Kullanarak Sayfalarınıza Resim, Ses Ve Videolar Ekleyip Web Sitenizi Daha Dinamik Ve Etkileyici Hale Getirebileceksiniz.

Css Sitil Şablonları: Günümüz Bilgi Çağıdır Ve Pek Çok Ürün Ve Hizmet, Bilgi Teknolojileri İle İç İçe Geçmiş Durumdadır. Bilgi Ne Kadar Önemliyse Sunum Da O Kadar Önemlidir. İyi Bir Sunum İle Bilginin Çekiciliği, Kalıcılığı Ve Ulaşılabilirliği Artacaktır. Kullanıcı, Cep Telefonundan, Bilgisayarından Veya Taşınabilir Mobil Cihazından Sorunsuz Bir Şekilde Bilgiye Ulaşmak İsteyecektir. Aynı Şekilde Kullanıcı İçin Görsel Açıdan Zengin, Akıcı Bir Web Sayfası Daha Kalıcı Bir Nitelik Taşımaktadır. Etrafımıza Baktığımızda Yüzlerce Bina Görmekteyiz. Bu Binaların Çoğunun İskeletinde, Temelinde, Kullanılan Malzeme Çok Farklı Değildir Ama Hepsinin Dış Cephe Boyası, Odaların Yerleşimi, Odaların Şekilleri, Balkonların Yapısı, Kullanışlılıkları Gibi Biçime Dayalı Birçok Özellikleri Birbirinden Farklıdır. Dolayısıyla Bazıları Daha Dikkatimizi Çekmekte Ve Hoşumuza Gitmektedir. Web Tasarımcısı İçin Diğer Önemli Bir Konu, Web Sayfasının Yönetilebilirliğidir. Tasarımcı, Sayfaların Görünümünü, Biçimini Kısa Sürede Güncellenebilecek Şekilde Oluşturmalıdır. Bunu Gerçekleştirmek Amacıyla, Stil Şablonlarını (Css) Kullanarak İçerik (Bilgi) Ve Biçimlendirme (Sunum) Kısımlarını Birbirinden Ayırmak Gerekir.

Temel Tasarım İlkeleri: İyi Bir Web Sitesi Hazırlamak Uzmanlık Gerektiren Bir İştir. Uzmanlık Gerektiren Her İş Gibi Web Sitesi Hazırlamak İçin De Bazı Özel Bilgileri Öğrenmemiz Gereklidir.
Web Sitesi Hazırlamaya Başlamadan Önce Bazı Çalışmalar Yapmak, Web Sitesini Zihnimizde Ve Kağıt Üzerinde Tasarlamak Zorundayız. Planlama Alışkanlığı Kazandıktan Sonra İşlerimizi Daha Hızlı Ve Doğru Yapabiliriz. Eğer Web Sitemizi Önceden Tasarlamazsak Daha Sonra Bir Değişiklik Yapmak Zorunda Olduğumuzda Çok Fazla Zaman Kaybederiz.

Web Tasarım Editörü İle Veri Tabanı İşlemleri: Web Tasarımı Editörü, Görsel Düzenlemelerin Yanı Sıra Kod Yazmaya Gerek Kalmadan Web Programcılığına Da Adım Atmanızı Sağlamaktadır.
Bu Modül İle Web Tasarımı Editörü Yazılımını Kullanarak Oluşturmuş Olduğunuz Veri Tabanları İle Bağlantı Yapmayı Öğrenecek, İnternette Çok Sık Rastladığınız Kullanıcı Girişli Sayfalar, Arama Sayfaları, Web Tasarımı Programını Kullanarak Veri Tabanına Kayıt Ekleme, Silme, Güncelleme İşlemlerini Yapmayı Öğreneceksiniz.

Web Tasarım Editöründe İleri Uygulamalar: Günümüzde İnternet Kullanımının Hayatımızda Çok Önemli Hale Gelmesiyle Birlikte Web Sayfalarının İçeriği Kadar Görsel Zenginliği De Büyük Önem Taşımaktadır. Bu Da Web Tasarımının Etkinliğini Arttırmaktadır.
Stil Sayfalarının Web Tasarımındaki Etkinliğinin Artması, Web Tasarım Editörleriyle Entegrasyonu Da Beraberinde Getirmiştir.
Bu Modülle; Web Sayfaları İçinde Faydalanılan Css Kodlarının Web Tasarımı Editöründe Nasıl Kullanılacağını, Web Tasarımı Editörünün Size Sunduğu Çeşitli Davranışların Sitenizi Ziyaret Eden Kişilerin Etkileşimiyle Ne Tür Olaylar Gerçekleştireceğini, Bir Javascript Kütüphanesi Olan Spry Çerçevelerinin Sitenizde Kullanımının Nasıl Olacağını Öğreneceksiniz. Ayrıca “Html İle Gelişmiş Web İşlemleri” Modülünde Öğrenmiş Olduğunuz Formların Web Tasarımı Editöründe Nasıl Kullanılacağını Ve Son Olarak Da Hazırlamış Olduğunuz Web Sitesinin Yönetimi Ve Yayınlanmasıyla İlgili Önemli Noktaları Öğreneceksiniz.

Web Tasarım Editörüne Giriş: İnternet Kullanımının Tüm Hayatımızı Kapladığı Bu Günlerde Kurum Ve Kuruluşlar İçin Web Ortamı Çok Büyük Önem Taşımaktadır. Bu Durum Bilişim Teknolojileri Alanı İçin Web Sayfası Tasarımının Önemini Artırmıştır.
Web Sayfasını Kodlar İle Oluşturabileceğimiz Gibi Web Tasarım Editörleri İle De Oluşturabiliriz. Editör Kullanmak Zamandan Çok Büyük Tasarruf Sağlayacaktır. Kullanacağımız Program En Çok Kullanılan Web Tasarım Editörlerinden Biridir.

Hem Kursları Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları Kapsamındaki Modüllerden Alınmıştır.

FOET KoduModül AdıModül Durum
482Active Directory YönetimiHazırlanıyor
482Açık Kaynak İşletim Sistemi Kullanımı İndir
482Açık Kaynak İşletim Sistemi Kurulumu İndir
482Açık Kaynak İşletim Sistemi Sorunlarını Giderme İndir
482Açık Kaynak İşletim Sistemi Yönetimi İndir
482Açık Kaynak Kodla Form İşlemleri Ve Oturum Yönetimi İndir
482Açık Kaynak Kodla Grafik İşlemleri Ve Nesne Yönelimli Programlama İndir
482Açık Kaynak Kodla Temel Uygulamalar İndir
482Açık Kaynak Kodla Veri Tabanı İşlemleri İndir
482Açık Kaynak Kodlu Hazır Web Sistemleri İndir
482Animasyon HazırlamaYazılmayacak
482Animasyon Temelleri İndir
482Animasyon Ve Simülasyon İndir
482Basılı Yayın Hazırlama (publisher) İndir
482Basit Kodlar İndir
482Betik Dili (javascript) İndir
482Bilgi Toplama Ve Yönetme İndir
482Bilgisayar Destekli Çizim 1 İndir
482Bilgisayar Destekli Çizim 2Hazırlanıyor
482Bilgisayar Destekli Proje Çizimi İndir
482Bilgisayar İle Çizim Teknikleri 2Hazırlanıyor
482Bilgisayar ile Çizim Teknikleri 1 İndir
482Bilgisayar Operasyon Programları 1 İndir
482Bilgisayar Operasyon Programları 2 İndir
482Bilgisayar Otomasyon Programları İndir
482Bilgisayar Rezervasyon Programları 1 İndir
482Bilgisayar Rezervasyon Programları 2 İndir
482Bilgisayara Giriş Ve İşletim SistemleriHazırlanıyor
482Bilgisayarda Doküman Hazırlama İndir
482Bilgisayarda Geometrik Çizim İndir
482Bilgisayarda Güvenlik Ve Ağ Temelleri İndir
482Bilgisayarda Halı Deseni Tasarımları İndir
482Bilgisayarda Mimari Projeler İndir
482Bilgisayarda Model Oluşturma İndir
482Bilgisayarda Perspektif Çizmek İndir
482Bilgisayarda Takı Tasarımı IHazırlanıyor
482Bilgisayarda Takı Tasarımı IIHazırlanıyor
482Bilgisayarla Baskı Devre Çizimi İndir
482Bilgisayarla Bodrum Kat Planı Çizimi İndir
482Bilgisayarla Çatı Çizimleri İndir
482Bilgisayarla Çizime Hazırlık İndir
482Bilgisayarla Devre Çizimi Ve Simülasyonu İndir
482Bilgisayarla Giydirme Cephe Çizimi İndir
482Bilgisayarla Görünüş Çizimleri İndir
482Bilgisayarla İletişimHazırlanıyor
482Bilgisayarla İç Mekân Detay Çizimi İndir
482Bilgisayarla İç Mekân Elemanları Çizimi İndir
482Bilgisayarla Kafes Çatı ÇizimiYazılmayacak
482Bilgisayarla Kapı Ve Pencere Çizimi İndir
482Bilgisayarla Kesit Çizimleri İndir
482Bilgisayarla Konut Mekânları TefrişiHazırlanıyor
482Bilgisayarla Merdiven Çizimleri İndir
482Bilgisayarla Motif Çizimleri İndir
482Bilgisayarla Normal Kat Planı Çizimi İndir
482Bilgisayarla Restitüsyon Ve Restorasyon Proje Çizimleri İndir
482Bilgisayarla Uzay Kafes Sistem Detay ÇizimiYazılmayacak
482Bilgisayarla Uzay Kafes Sistemleri ÇizimiYazılmayacak
482Bilgisayarla Üç Boyutlu ÇizimYazılmayacak
482Bilgisayarla Yapı Elemanı Desen Çizimi İndir
482Bilgisayarla Zemin Kat Planı Çizimi İndir
482Bilgisayarlı Kalıp Sistemi İndir
482Elektronik Tablolama İndir
482Etkileşimli Animasyonlar İndir
482Etkileşimli Web Uygulamaları İçin Temel İşlemler İndir
482Etkileşimli Web Uygulamalarına Giriş İndir
482Etkileşimli Web Uygulamalarında Veri Tabanı İşlemleri İndir
482Etkileşimli Web Uygulamalarında Web Formları İndir
482F Klavye -1 İndir
482F Klavye -2 İndir
482Gelişmiş Animasyonlar İndir
482Gelişmiş İnternet Uygulamaları ile Tarayıcı İşlemleri Ve Arayüz Oluşturma İndir
482Gelişmiş İnternet Uygulamalarına Giriş İndir
482Gelişmiş İnternet Uygulamalarında Dinamik Programlama İndir
482Gelişmiş İnternet Uygulamalarında Kontroller Ve Veri BağlamaHazırlanıyor
482Gelişmiş İnternet Uygulamalarında Tasarım Araçları İndir
482Görüntü İşleme İndir
482Görüntü İşleme Tasarım Programı İndir
482Hesaplama, Sorgulama Ve Boyut Geçişleri İndir
482Hızlı Yazı İndir
482Html İle Basit Web İşlemleri İndir
482Html İle Gelişmiş Web İşlemleri İndir
482İnternet Programcılığı 1 İndir
482İnternet Programcılığı 2 İndir
482İnternet Programcılığı 3 İndir
482İnternet Ve E-posta Yönetimi İndir
482İşletim Sistemi Sorunlarını Giderme İndir
482Katı Modeli Teknik Resme Aktarma İndir
482Katı Modeli Teknik Resme Aktarma Ve Çizdirme İndir
482Katı Modeli Teknik Resme AktarmakHazırlanıyor
482Katı Modelleme İndir
482Katı Oluşturma İndir
482Katıların Montajı Ve Teknik Resmi İndir
482Katıların Montajı Ve Teknik Resmini Alma İndir
482Katı-Yüzey Modelleme ve Görsellik İndir
482Kelime İşlemci İndir
482Kodlamaya Hazırlık İndir
482Kontrol Deyimleri İndir
482Metotlar İndir
482Montaj Modelleme İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Bileşenler Oluşturma İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Değer Türleri İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Değerler Ve Başvurular İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Dizi Değişkenler Ve Koleksiyonlar İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Kalıtım Ve Arayüzler İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Karar Ve Döngü Yapıları İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Metotlar İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Raporlama Ve Setup Projesi İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Sınıflar İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Temsilciler Ve Olaylar İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Veri Yönetimi İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Web Uygulamaları İndir
482Nesne Tabanlı Programlamada Windows Uygulamaları İndir
482Nesne Tabanlı Programlamaya Giriş İndir
482Paket Programlar İndir
482Resimlerle Web Araçları Hazırlama İndir
482Sac Metal İndir
482Stil Şablonu (css) İndir
482Sunu Hazırlama İndir
482Süreli Ve Sesli Metinler İndir
482Tasarım Ve Animasyon İndir
482Tasarımın Temel İlkeleri İndir
482Taslak Modelleme İndir
482Üç Boyutlu Katı Modelleme İndir
482Üç Boyutlu Model Oluşturma Ve DüzenlemeHazırlanıyor
482Üç Boyutlu Optik TaramaYazılmayacak
482Üç Boyutlu Yüzey Modelleme İndir
482Vektörel (çizim) Tabanlı Tasarım 1 İndir
482Vektörel (çizim) Tabanlı Tasarım 2 İndir
482Veri TabanıHazırlanıyor
482Veri Tabanı Programı -1 İndir
482Veri Tabanı Programı- 2 İndir
482Veri Tabanı Programı- 3 İndir
482Web AraçlarıYazılmayacak
482Web ArayüzüYazılmayacak
482Web Ortamı İçin Animasyon Hazırlama İndir
482Web Tasarım Editörü İndir
482Web Tasarım Editörü İle Veri Tabanı İşlemleri İndir
482Web Tasarım Editöründe İleri Uygulamalar İndir
482Web Tasarım Editörüne Giriş İndir
482Web Tasarımı Editörü-1 İndir
482Web Tasarımı Editörü-2 İndir
482Web Tasarımı Editörü-3 İndir
482Web Tasarımı Editörü-4 İndir
482Xhtml-1Hazırlanıyor
482Xhtml-2Hazırlanıyor
482Yazı Biçimleme İndir

hemhalkegitim.com

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz