Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 12 Temmuz 2024

Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülleri

Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülleri

Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülleri, Hem Kursları Tekstil Teknolojisi Alanı Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülü, Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Ders Konuları, Soru Ve Cevapları Modülleri. Halk Eğitim Merkezleri Akrilik İplik Üretimi Kursu Modüllerini Sayfa Altındaki Tablodan Pdf Olarak İndirebilirsiniz.

Tekstil Teknolojisi Alanı Öğretim Programları, Gelişmelere Bağlı Olarak Esnek Ve Sürekli Güncellenmeye Uygun Bir Yapıda Tasarlanmıştır. Bireyler Kazandıkları Güncel Mesleki Yeterlikler Doğrultusunda İstihdam Edilebileceklerdir. Tekstil Teknolojisi Alanı Altında Yer Alan Mesleklerde Ulusal Ve Uluslararası Düzeyde Standartlara Uygun, Her Yaşta Ve Düzeyde Bireye Mesleki Yeterlikler Kazandıracak Eğitim Ve Öğretim Olanağı Sunulmuştur. Ülkemizde Tekstil Sektörü Ana Ve Yan Sanayileri İle Birlikte Ülke Ekonomisine Özellikle İstihdam Düzeyinde Önemli Katkılar Sağlamaktadır. Öğretim Programında Ayrılan Bireyin Kazandığı Yeterlikler Belgelendirilerek İstendiğinde Diğer Sertifika Programlarında Değerlendirilir.

Meslek Açıklaması:
Tekniğine Uygun Olarak Elyafın İpliğe Dönüşümünü Sağlayan, İplik Üretiminde Kullanılan Tüm Araç Gereç Ve Donanımları Kullanabilen, Kaliteli İplik İçin Gereken Testleri Yapabilen, İplik Üretim Bilgi Ve Becerisine Sahip Nitelikli Kişidir.

Mesleğin İş Olanakları: Akrilik İplik Üretimi Yapan Fabrikalar Ve Atölyelerde Çalışabilirler.

Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülleri:
Seydel Makinesi Hesapları
Seydel Makinesi
Rebrekır Makinesi Hesapları
Rebrekır Makinesi
Melanjör(Çekme) Makinesi
Hesapları 1-2
Melanjör(Çekme) Makinesi
Çekme Makinesi Hesapları 1: Dublaj (Katlama), Devir, Çevresel Hız, Üretim Ve Randıman Hesapları İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir. Genel Amaç:Öğrenci, Bu Modül İle Gerekli Ortam Sağlandığında Tekniğine Uygun Olarak Çekme Makinesinin Dublaj Hesaplarını, Devir,Çevresel Hız, Üretim Ve Randımanını, Çekim Hesaplarını Ve Döküntü Yüzdesinin Hesaplarını Yapabileceksiniz.
Çekme Makinesi Hesapları 2: Çekim Ve Döküntü Yüzdesi Hesapları İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Öğrenme Materyalidir.
Çekme Makinesi: Bu Modül Çekme Makinesi Üretimi İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Çekme Bandı Kontrolleri
Fitil(Finisör) Makinesi Hesapları
Fitil (Finisör) Makinesi: Fitil(Finisör) Makinesinde,Fitil (Finisör)Yapma İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Fitil (Finisör) Kontrolleri
Ring İplik Makinesi Hesapları
Ring İplik Makinesi: Ring İplik Makinesini Üretime Hazırlamaya Ve Üretim Yapmaya Yönelik Bilgilerin Verildiği Bir Öğrenme Materyalidir.
Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri 1: Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.


Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri 2: Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri İle İlgili Bilgilerin Verildiği Bir Öğrenme Materyalidir.
Bobin Makinesi Hesapları: Bobin Makinesinin Çalışma Randımanı Ve Üretim Hesapları Ve İpliğe Verilen Parafin Miktarının Hesaplanması İle İlgili Bilgi Ve Becerilerinin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Bobin Makinesi: Bobin Makinesini Üretime Hazırlama Ve Bobin Makinesi İle Üretim Gerçekleştirme Bilgi Ve Becerilerinin Kazandırıldığı Öğrenme Materyalidir.
Bobinli İpliğin Kontrolleri

Halk Eğitim Akrilik İplik Üretimi Kursu Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları Kapsamındaki Modüllerden Alınmıştır.

FOET KoduModül AdıModül Durum
542Çekme Makinesi Hesapları 1 İndir
542Çekme Makinesi Hesapları 2 İndir
542Çekme Makinesi İndir
Fitil (Finisör) Makinesi İndir
542Ring İplik Makinesi İndir
542Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri 1 İndir
542Ring İplik Makinesi Ve İpliklerin Kontrolleri 2 İndir
542Bobin Makinesi Hesapları İndir
542Bobin Makinesi İndir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz