<style>.lazy{display:none}</style>Hem Güneş Panelleri Fotovoltaik Sistemleri Kursu Hem Kursları
Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 23 Nisan 2024

Hem Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri

Hem Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kursu

Hem Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulumu Bakım Ve Onarımı Kursu Modülleri, Hem Halk Eğitim Merkezi Yenilebilir Enerji Alanı Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım Ve Onarım Kursu Konuları, Soru Ve Cevapları Modüllerini Sayfa Altından PDF Olarak İndirebilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı Öğretim Programları, Gelişmelere Bağlı Olarak Esnek Ve Sürekli Güncellenmeye Uygun Bir Yapıda Tasarlanmıştır. Bireyler Kazandıkları Güncel Meslekî Yeterlikler Doğrultusunda İstihdam Edilebileceklerdir. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı Altında Yer Alan Mesleklerde Ulusal Ve Uluslararası Düzeyde Standartlara Uygun, Her Yaşta Ve Düzeyde Bireye Mesleki Yeterlikler Kazandıracak Eğitim Ve Öğretim Olanağı Sunulmuştur.

Meslek Açıklaması: Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım Ve Onarımını Yapma Becerisine Sahip Nitelikli Kişidir.
Kursa Katılım Koşulları:
1. Okuma Yazma Bilmek Veya İlkokul Mezunu Olmak.
2. Mesleğin Gerektirdiği İşleri Ve Yeterlikleri Yapacak Bedensel Ve Fiziksel Özelliklere Sahip Olmak.
520 Saat Eğitim Süresi.
Hem Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulumu Bakım Ve Onarımı Kursu Modülleri:
Temel Teknik Resim: Teknik Resim Konularının Anlatıldığı Bir Öğrenme Materyalidir. (Modülün Amaçları: 1. Yazı Ve Çizim Standartlarına Uygun Yazı Yazabilecek, Temel Geometrik Şekilleri Çizebileceksiniz. 2. Temel İz Düşümü Kullanarak Perspektifi Verilen Parçanın Görünüşlerini Hatasız Çizebileceksiniz Ve Ölçülendirme Yapabileceksiniz.)
Rüzgar Ve Güneş Enerji Bağlantı Şemaları Çizimi: Rüzgar Ve Güneş Enerjisinin Elektrik, Elektronik Devre Sembollerini Ve Şemalarını Standartlara Uygun Çizme Becerilerinin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Elektriğin Temel Esasları (Yenilenebilir Enerji): Elektrik Enerjisi, Elektrik Enerjisinin Elde Edilişi, Temel Prensipleri, Etkileri, Kullanıldığı Alanlar İle İlgili Bilgilerin Verildiği Ve Elektriğin Diğer Enerji Çeşitleri İle Karşılaştırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Güneş Pillerinde Üretilen Doğru Akımın Temelleri: Güneş Pillerinde Üretilen Doğru Akımın Temellerini Ve Doğru Akım Devre Çözümlerine Yönelik Bilgi Ve Becerilerin Verildiği Öğrenme Materyalidir.
Analog Devre Elemanları (Yenilenebilir Enerji): Elektronikte Kullanılan Analog Devre Elemanları İle İlgili Bilgilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Dijital Devre Elemanları: Dijital Elektronikte Kullanılan Dijital Devre Elemanları İle İlgili Bilgi Veren Öğrenme Materyalidir. (Modülün Amacı: Bu Modül İle Gerekli Ortam Sağlandığında, Dijital Devre Elemanlarını Tanıyıp Katalog Bilgilerine Uygun Olarak Dijital Elektronik Devrelerde Kullanabileceksiniz.)
Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol: Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol İşlemleri İle İlgili Konuların Anlatıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Açık Alanlarda Güneş Panel Sisteminin Kurulması: Öğrenci, Güneş Sehpası Montaj Betonunu, Işınım Açısını Belirlemeyi, Güneş Sehpası Montajını Yapabilecektir.
Yapılarda Güneş Panel Sisteminin Kurulması: Bina Üstü Şartlarına Göre Belirlenmiş Metal Bileşenlerin İmalatını Yaparak Taşıyıcı Sistem Hâline Getirebileceksiniz.
Sistem Topraklamaları: Güneş Panellerinin Topraklama Sistemlerinin Kurulmasını Yapmak.
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Ve Önemi: Bu Modül, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Ve Bu Kaynaklarının Öneminin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.


Doğrultucu Ve Evirici Devre Kartları: Doğrultucu Ve Evirici Devre Kartlarını Hazırlamak, Doğrultucu Ve Evirici Devre Kartlarının Elemanlarını Yerleştirmek Ve Lehimlerini Yapmak.
Doğrultucu Ve Evirici Devreleri: Elektronikte Kullanılan Dönüştürücü Ve Evirici Devreleri İle İlgili Bilgi Veren Öğrenme Materyalidir.
Sehpa Üzerine Panellerinin Montajı: Sehpa Üzerine Güneş Panellerinin Kurulmasını Yapmak.
İletkenleri Birleştirme Teknikleri: Bu Modül Öğrenciye Elektrikle İlgili Temel Bilgileri Ve İletkenleri Birleştirme Tekniklerini Kazandıracak Öğrenme Materyalidir.
Enerji Mekaniğinde El Ve Güç Aletleri: Her Türlü El Ve Güç Aletini Tanımak, Gerektiğinde Güvenli Bir Şekilde Kullanmak.
Fiziksel Büyüklükleri Ölçülmesi
Elektriksel Büyüklükler Ve Ölçülmesi: Elektriksel Büyüklükleri Tanımlayarak Ölçümünü Hatasız Olarak Yapmak.
Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol: Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol İşlemleri İle İlgili Konuların Anlatıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Kontrol Sisteminin Kurulumu: Bu Modül, Güneş Paneli Kontrol Sisteminin Kurulması İle İlgili Bilgilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Çevirici Sisteminin Kurulumu: Bu Modül Güneş Paneli Çevirici Sisteminin Kurulması İle İlgili Bilgilerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Arıza Analiz Yöntemleri Ve Arıza Giderme: Bu Modül; Arıza Bulma Metotlarını Kullanma, Arıza Tespiti Yapma, Elektrik Elektronik Devrelerde Arızalı Birimi Veya Elemanı Bulma Ve Arızayı Giderme İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazandırıldığı Öğrenme Materyalidir.
Güneş Sehpası: Bu Modül Güneş Sehpası Yapmak İle İlgili Bilgilerin Verildiği Bir Öğrenme Materyalidir.
İnternet Üzerinden Kontrol: İnternet Üzerinden Cihazların Uzaktan Kontrol Becerisinin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.

Hem Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulumu Bakım Ve Onarımı Kursu Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları Kapsamındaki Modüllerden Alınmıştır.

FOET KoduModül AdıModül Durum
520Temel Teknik Resim İndir
522Rüzgar Ve Güneş Enerji Bağlantı Şemaları Çizimi İndir
522Elektriğin Temel Esasları (yenilenebilir Enerji) İndir
522Güneş Pillerinde Üretilen Doğru Akımın Temelleri İndir
522Analog Devre Elemanları (yenilenebilir Enerji) İndir
522Dijital Devre Elemanları İndir
522Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol İndir
522Açık Alanlarda Güneş Panel Sisteminin Kurulması İndir
522Yapılarda Güneş Panel Sisteminin Kurulması İndir
522Sistem Topraklamaları İndir
522Yenilenebilir Enerji Kaynakları Ve Önemi İndir
522Doğrultucu Ve Evirici Devre Kartları İndir
522Doğrultucu Ve Evirici Devreleri İndir
522Sehpa Üzerine Panellerinin Montajı İndir
522İletkenleri Birleştirme Teknikleri İndir
522Enerji Mekaniğinde El Ve Güç Aletleri İndir
522Elektriksel Büyüklükler Ve Ölçülmesi İndir
522Enerji Sisteminde Ölçme Kontrol İndir
522Kontrol Sisteminin Kurulumu İndir
522Çevirici Sisteminin Kurulumu İndir
522Arıza Analiz Yöntemleri Ve Arıza Giderme İndir
522Güneş Sehpası İndir
522İnternet Üzerinden Kontrol İndir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hakan dedi ki:

    Yenilenebilir enerji kursu hangi il ve ilçelerde var acaba

    1. buradan üyelik oluşturup https://e-yaygin.meb.gov.tr/ ön kayıt alınan kursları takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz