Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Haziran 2024

Halk Eğitim Usta Öğreticilerin Bilmesi Gerekenler

Halk Eğitim Usta Öğreticilerin Bilmesi Gerekenler

Halk Eğitim Merkezi Kurslarında Görev Alan Usta Öğreticilerin Bilmesi Gerekenler, Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Düzenlenen Kurslar Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Hem Halk Eğitim Merkezlerinde Görevli Usta Öğreticilerin Görevleri Nelerdir.

Halk Eğitimi Merkezlerinde Çeşitli Alanlarda Kurslar Açılabilmektedir. Herhangi Bir Kursun Açılabilmesi İçin Yeterli Sayıda Müracaat Olması Gerekmektedir (En Az 12 Kursiyerin Kursa Kesin Katılacağını Ve Devam Edeceğini Belirtmesi). Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Ve Okuma Yazma Kurslarında Sayı Sınırlaması Yoktur.

İlginizi Çekebilir: Usta Öğretici Başvuru Belgeleri

Herhangi Bir Kurs Başladıktan Sonra O Kursa Yeni Kursiyer Kaydı Yapılamamaktadır. Bu Nedenle Kursa Katılmak İsteyenlerin Kurs Başlamadan Önce Başvuru Yapmaları Gerekmektedir.

Kurslarda Devam Zorunluluğu Vardır. Mazeretli Ya da Mazeretsiz Olarak Toplam Kurs Süresinin 1/5 İ (Beşte Biri) Kadar Devamsızlık Yapılabilir. Bu Süreyi Aşanlar Devamsızlıktan Kalmış Sayılır.

Kurslarda Ders Saati Süresi 45 Dakikadır. Tüm Kursiyerler Ve Kurs Öğreticileri Giriş-Çıkış Saatlerine Dikkat Etmek Zorundadırlar.

Kurslarda Görev Alan Öğreticilerin, Kurslardan Sorumlu Müdür Yardımcısının Rehberliğinde Kurs Başlamadan Önce Sistem Üzerinden Kendilerine Verilmiş Şifre İle Kursiyer Girişlerini Yapmaları Gerekmektedir.

Kendisine Kurs Açılan Öğretici Kurs Başlamadan Planını Hazırlayarak Onaylatmaları Ve Onaylı Bir Örneğini Halk Eğitimi Merkezine Bırakmaları Gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Halk Eğitim Kadrolu Usta Öğretici Olma Şartları.

Kurs Devam Ederken Öğreticiler Halk Eğitimi Merkezinden Aldıkları Kurs Defterini Düzenli Bir Şekilde Dolduracaklar, Defterlere Her Ders İçin Konular Yazılıp Altı İmzalanacak. Kursiyer Yoklamaları Düzenli Bir Şekilde Yapılacaktır.

Kurs Sonunda, Kurs Öğreticileri, Şifrelerini Kullanarak Not Çizelgesine Uygun Bir Şekilde Sistem Üzerinden Not Girişlerini Yapacaklardır. Kurs Sonu Geldiğinde Kurs Öğreticilerinin Kursiyer Bilgilerini İçeren Formu, Kursiyer Not Çizelgesini, Sınav Kağıtlarını (Tutanakla), Düzenli Bir Şekilde Doldurulmuş Kurs Defterini Halk Eğitimi Merkezine Teslim Etmeleri Gerekmektedir.

Halk Eğitim Kurslarına Kayıt İçin İlgili Halk Eğitim Merkezine Şahsen Başvurulabileceği Gibi http://e-yaygin.meb.gov.tr/ Adresinden Online Kayıt Olunabilir.

Kurs Sonunda Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir.

Kursu Başarıyla Tamamlamak İçin En Az 45 Alınması Gereklidir.
85-100 Pekiyi
70-84,99 İyi
60-69,99 Orta
50-59,99 Geçer
0-49,99 Geçmez

Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlerin Sertifikaları Yaklaşık 3 Hafta Sonra Teslim Edilir.

Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi, Öğrenim Belgesi Ve Başvuru Formu İstenir.

Halk Eğitim Merkezlerinde Mesleki Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Açılmaktadır. İhtiyaç Ve Talepler Doğrultusunda Kurslar Açılabilmektedir.

Kurslara Yılın 12 Ayında Kayıt Alınmaktadır.

Halk Eğitim Merkezi Kurslarına Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olanlar Katılabilir. Yabancı Uyruklular İçin Valilik İzni İstenir. Kurslardan Yararlanmak İçin Yaş Sınırlaması Bulunmamaktadır, Ancak İlköğretim Çağındakiler Öğrenim Kurumlarının Kapalı Olduğu Zamanlarda Halk Eğitim Merkezi Etkinliklerinden Yararlanabilirler.

Emlak Danışmanlığı Usta Öğreticilik Koşulları
Muhasebe Ve Denetim, Muhasebe, Muhasebe Ve Finansman Yüksek Lisans.
Muhasebe Ve Finans Yönetimi, Pazarlama Öğretmenliği, Pazarlama, Muhasebe Ve Finansman Öğretmenliği, Muhasebe Ve Finansman Yönetim, Büro Yönetimi Öğretmenliği, Muhasebe Bilgi Sistemleri, İşletme Öğretmenliği Lisans Bölümü Mezunları.
Emlak Ve Emlak Yönetimi Ön Lisans Mezunları.

Bağlama Usta Öğreticisi Olma Koşulları
Aşağıdaki Lisans Bölümleri Mezuniyeti Dışında Transkriptinde Bağlama Dersini Gördüğü Belgelenmelidir.
Müzik, Müzik Öğretmenliği, Temel Bilimler, Müzikoloji, Yaylı Çalgılar Bölümü, Ses Eğitimi Bölümü Lisans Mezunu Olmak.

Kemençe Kursu Usta Öğreticisi Olmak Şartları
Türk Musikisi Bölümü, Yaylı Çalgılar Bölümü, Türk Halk Oyunları, Müzik Öğretmenliği, Temel Bilimler Lisans Mezunu Olmak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Reyyan dedi ki:

  İyi günler. Bir kursiyerin birden fazla kursa katılamaması sorunu çözüldü mü acaba. Katilabiliyorlarmı artik.

  1. sistemde gün ve saatleri çakışmama koşulu ile kayıt olunabiliyor.

 2. Füsun Er dedi ki:

  Merhaba.usta öğreticilerin özursuz devamsızlık hakkı var mıdır,varsa kaç gündür?

  1. Yöneticiden izin almak gereklidir.

 3. eage dedi ki:

  merhaba ingilizc a2 kurunu aynı isimlerle tekrar açabilmek için ne yapmam lazım

  1. aynı kurs aynı kursiyerler ile açılamıyor. kursta başarısız olanlar ile açılabilir.
   Kişiler başarı değerlendirmesi yapılmayan kurslara bir defa katılabilirler. Ancak başarı değerlendirmesi yapılan kurslarda başarısız olanlar aynı kursa en fazla bir defa daha katılabilirler. Zorunlu durumlarda Bakanlıkça belirlenen kurslarda bu şartlar aranmaz.

 4. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. Kursun devamsızlık bilgilerinde 8 kişi başarılı olmasına rağmen 2 kişinin başarılı ama devamsızlıkları sınırı aşmasından dolayı kursum düşerse ne olur. İnsiyatif kullanıp başarılı olması sağlansmazmı. Ve nasıl düzeltirim.. Bu öğreticiyi nasıl etkiler. Teşekkürler

  1. Yönetmelikte 7 kişi altına düşmesi olarak belirtilmiş.
   Her türdeki programın açılabilmesi için en az 12 kişilik grubun oluşması gerekir. Kursiyer sayısının yedinin altına düşmesi durumunda kursiyerler, istemeleri hâlinde kurumdaki aynı programa veya aynı programı yürüten bir başka kurumdaki programa nakledilebilir ya da kurum müdürünün teklifi ve millî eğitim müdürünün onayı ile eğitime devam edilebilir.

 5. Cansu dedi ki:

  Kursumu 1 gün önceden kapatabilir miyim acaba başka bir kursta usta öğretici olmak istemiyorum

  1. kursun süresini tamamlamanız gerekir.

  2. Zeynep BAL dedi ki:

   İyi akşamlar, ben restoran işletme sahibiyim. Usta öğreticilik belgem var. İşletmem de halk eğitime bağlı olarak kurs verebilirmiyim. Bunun için formasyon belgeminde olması şartı var mı?

   1. Ustalık Belgesi İle De Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanındaki Kurslar Açılabilir. Öğretmenler Ve Formasyonu Olmayanlardan Usta Öğretici Oryantasyon Kursu (30 Saat) Belgesi İstenir. Kurs Yeri Onayı Alınırsa Kurs Açılabilir.
    Gerçek kişiler ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına ait bina ve tesislerin fiziki şartlar, güvenlik, sağlık ve benzeri konular bakımından hizmete uygunluğu, kurum müdürünün başkanlığında, bir müdür yardımcısı ve öğretmenden, yoksa usta öğreticiden oluşan bir komisyon tarafından belirlenir. Bu husus rapora bağlanır ve millî eğitim müdürünün onayıyla kurs açılır.

 6. Özge dedi ki:

  merhaba taşınma durumum var aktif olarak ise 3 kursum var kursu yarıda bırakıp gidersem tekrar gittiğim sehirde kurs açabilir miyim ne yapmam gerek bu konuda ?

  1. Açılamıyor. E-Yaygın Sisteminden Başvuru Yapılır, Yeni Kurs Açılacaksa Ağustos Ayında Başvuru Yapanlar Görev Almış Yada Başvuran Yoksa, Kurs Açılırsa Görev Alınabilir.

   1. Özge dedi ki:

    bırakırsam cezası var mı peki?

    1. Normalde mazeretsiz bırakılması durumunda 1 yıl görev vermeme cezası var, ancak pek uygulanmıyor.

 7. Ceylan dedi ki:

  Merhaba ben öğretici olarak çalışıyorum
  İki defa denetimde yeteri kadar öğrenci olmadığı için tutanak tutuldu bende imzaladım kursum kapatabilirler mi
  Kaç defa denetimden sonra kapatılır
  Kapanmaması için ne yapmam lazım

  1. Kursiyer sayısı Yedinin altına düşünce kapatılabilir.
   Her türdeki programın açılabilmesi için en az 12 kişilik grubun oluşması gerekir. Kursiyer sayısının yedinin altına düşmesi durumunda kursiyerler, istemeleri hâlinde kurumdaki aynı programa veya aynı programı yürüten bir başka kurumdaki programa nakledilebilir ya da kurum müdürünün teklifi ve millî eğitim müdürünün onayı ile eğitime devam edilebilir.

 8. Belinda joseffin dedi ki:

  USTA ÖĞRETİCİ MAAŞLARI HER AY’IN KAÇINDA YATAR?

  1. halk eğitim merkezlerine göre değişiyor, çoğunlukla ayın 15 ile 25 arası yatırılıyor.

 9. Serap dedi ki:

  Bayan kuaförü usta öğretici belgem var halk eğitim merkezinde kuaför hocalığı yapabilirmiyim ihtiyaç varmı

  1. usta öğreticilik için başvuruda bulunabilirsiniz.

 10. Atakan dedi ki:

  Merhaba, ben Sosyoloji mezunuyum. Pedagojik Formasyon sertifikam var.
  (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretme Yetkinliğini Gösterir Belge) TESOL sertifikası ile Halk Eğitim merkezlerinde İngilizce öğretmenliği yapabilir miyim?

  1. ingilizce seviye a1 kursu açma şartları:
   A. Öncelikli olarak yaygın eğitim kurumlarına İngilizce öğretmeni olarak atanmış öğretmenler görev almalıdır.
   B. Yaygın eğitim kurumunun kadrolu İngilizce öğretmeni bulunmadığı takdirde Millî Eğitim Bakanlığı’nda İngilizce öğretmeni olarak atanmış öğretmenler görevlendirilir.
   C. Programın uygulanmasında Millî Eğitim Bakanlığı’nda İngilizce öğretmeni olarak atanmış öğretmenlerden yararlanılamadığı durumlarda aşağıdaki niteliklere sahip öğretmenler görevlendirilebilir:
   1) Millî Eğitim Bakanlığı dışından görevlendirilecek öğretmenler için üniversite veya fakültelerin yabancı dil bölümlerinden İngilizce mezun olanlardan öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   2) Üniversite veya fakültelerin diğer bölümlerinden mezun olanlar için;
   a) Öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olduğunu ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 ve üzeri puan aldığını veya ÖSYM tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” esas alınarak, diğer uluslararası sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 ve üzeri puana denk gelen İngilizce dil bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   b) Öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olmayanlar için;
   i) İngilizce dil eğitimi verebileceğine dair uluslararası geçerliliği olan dil öğretim sertifikası ile birlikte ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 ve üzeri puan aldığını veya ÖSYM tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” esas alınarak, diğer uluslararası sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 ve üzeri puana denk gelen İngilizce dil bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   ii) Yabancı dilde İngilizce öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından mezun olup KPDS/ÜDS/YDS’den 80 ve üzeri puan aldığını veya ÖSYM tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” esas alınarak, diğer uluslararası sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 ve üzeri puana denk gelen İngilizce dil bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   D. Yukarıda sayılan özelliklerde eğitici bulunamadığı hallerde, söz konusu eğiticilerden KPDS/ ÜDS/ YDS’ den 60 ve üzeri puan aldığını belgeleyenler.

  2. Zehra dedi ki:

   Slm bende kilim dokuma kursu açtım modülüm bitiyor aynı öğrencilerle devam etmek istiyorum bu öğrencileri devamsızlıktan bıraksam tekrar kayıt edebilir miyim

   1. Yönetmelikte başarı değerlendirmesi yapılan kurslar için bir kez daha katılabileceği belirtilmiş.
    Kişiler başarı değerlendirmesi yapılmayan kurslara bir defa katılabilirler. Ancak başarı değerlendirmesi yapılan kurslarda başarısız olanlar aynı kursa en fazla bir defa daha katılabilirler. Zorunlu durumlarda Bakanlıkça belirlenen kurslarda bu şartlar aranmaz.

 11. Sinan dedi ki:

  Merhaba. Ben anestezi mezunuyum.okulda İlkyardım dersini aldım. transkriptte yazıyor. Halk eğitimde ilkyardım kursu açabiliyor muyum. Teşekkürler..

  1. İlk yardım kursunda öğretici olma koşulları:
   EĞİTİMCİLERİN NİTELİĞİ
   1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” göre atanan;
   a) Sağlık Hizmetleri alan öğretmenleri
   b) Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alan öğretmenleri görev almalıdır.
   2. İlkyardım eğitmeni yetki belgesi bulunanlardan yararlanılabilir.
   3. İlkyardım konusunda eğitim alan sağlık personelinden yararlanılabilir.

   1. Sinan dedi ki:

    Yani hocam ne anlam çıkarabiliriz burdan. Sağlık personeli geniş alan. Atanmak şart mı

    1. atanmak şart değil öncelikle birinci maddedeki şartları taşıyan adaylar tercih edilir, başvuranlar arasında birinci maddedeki şartları taşıyan aday yok ise ikinci maddedeki şartları taşıyan adaylar, ikinci maddedeki şartları taşıyan aday yok ise üçüncü maddedeki şartları taşıyan adaylar tercih edilebilir.

   2. Sinan dedi ki:

    Anladım teşekkürler

   3. Sinan dedi ki:

    Teşekkür ederim

 12. deniz dedi ki:

  merhaba ben hasta kabul işlemleri kursuna kayıt yaptım ama elimde olmayan nedenlerdn ötürü devam edemedim şimdi açılınca tekrar kayıt yaptırmak istiyorum mümkün müdür acaba ?

  1. evet kurs açılırsa yeniden kayıt olunabilir.

 13. Hilal dedi ki:

  Merhaba ben halk egittim usta öğretici olarak kurs açtım bilgisayar kursu 160 saat ama sadece hafta sonları kurs vercem kurs saatim toplam 16 saat hafta da yani cumartesi 8 pazar 8 bnm net maaşım ne kadar olur bilgi verebilurmisiniz?

  1. Buradaki linkten http://samsunhem.meb.k12.tr/icerikler/guncellendi-kadrosuz-usta-ogretici-maas-ve-sgk-prim-hesaplama-programi-v11_2400571.html usta öğretici maaş hesaplama programını indirip yaklaşık olarak hesaplayabilirsiniz.

   1. Hilal dedi ki:

    Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. ..

 14. amine dedi ki:

  iyi günler önlisans ilahiyat mezunuyum arapça a1 sertifikam var a1 kursunda görev alabilir miyim teşekkürler

  1. Arapça Eğitimcileri:
   Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları kapsamında aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan, alan öğretmenleri esas alınarak;
   1. Öncelikli olarak Yaygın Eğitim Kurumlarına yabancı dil (Arapça) öğretmeni olarak atanmış öğretmenler görev almalıdır.
   2. Yaygın Eğitim Kurumunun kadrolu yabancı dil (Arapça) öğretmeni bulunmadığı takdirde Millî Eğitim Bakanlığında yabancı dil (Arapça) öğretmeni olarak atanmış öğretmenler görevlendirilir.
   3. Programın uygulanmasında Millî Eğitim Bakanlığında yabancı dil (Arapça) öğretmeni olarak atanmış öğretmenlerden yararlanılamadığı durumlarda aşağıdaki niteliklere sahip öğretmenler görevlendirilebilir.
   a) Millî Eğitim Bakanlığı dışından görevlendirilecek öğretmenler için üniversite veya fakültelerin yabancı dil bölümlerinden (Arapça) mezun olanlardan öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   b) Üniversite veya fakültelerin diğer bölümlerinden mezun olanlar için;
   i) Öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olduğunu ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 ve üzeri puan aldığını veya ÖSYM tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” esas alınarak, diğer uluslararası sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 ve üzeri puana denk gelen arapça dil bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.
   b) ii) Öğretmenlik formasyon bilgisine sahip olmayanlar için, arapça dil eğitimi verebileceğine dair sertifakası ile birlikte ve KPDS/ÜDS/YDS’den 80 ve üzeri puan aldığını veya ÖSYM tarafından “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” esas alınarak, diğer uluslararası sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS’de 80 ve üzeri puana denk gelen arapça dil bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler.

   1. Amine dedi ki:

    Son güncelleme kaç yılında

    1. halk eğitim merkezleri arapça kursu modülünün eğitimcilerde aranılan güncel şartlarıdır.

  2. Kezban dedi ki:

   Merhabalar daha önce Adapazarı da halkegitimden belgem olmadan step aerobik dersi verdim. Şimdi istanbulda açmak istiyorum burda da belgem olmadan açabilir miyim. Universiteden mezun olmadım ama transkripimde o dersim almış olarak gözüküyorum transkripi gostererek açabilir miyim.

   1. Kuruma başvuranlara göre değerlendirme yapılıyor, lisans ve ön lisans mezunları öncelikle tercih edilir.

    1. Kezban dedi ki:

     Başvurmak istediğim halkegitim merkezinde step aerobik hocası yok zaten. Benim ogrenmek istediğim belgem olmadan açmam mümkün mü. Adapazarinda acmistim. Eğer mümkün değil ise transkripimde o dersi almış gözüküyorum ordan açabilir miyim. Teşekkür ederim.

     1. halk eğitim merkezine başvururken belgelerinizle birlikte daha önceden görev yaptığınız halk eğitim merkezi bilgilerini eklemeniz şansınızı artıracaktır.

 15. Esay dedi ki:

  Kursiyerimizin kayıtlarını bizmi yapıyoruz teşekkürler

  1. Hem giriş şifreniz var ise kendiniz de yapabilirsiniz, yok ise kurum idarecilerine yaptırabilirsiniz.

  2. Serhat dedi ki:

   Ben kayit. Yaptim halk egitime usta ögretici egeitmen olarak nerden bakabilirimm beni onayladiklarına

   1. Başvuru yaptığınız halk eğitim merkezinden bilgi alabilirsiniz.

 16. hatice dedi ki:

  Kuran kursu açacağım günde kaç saat veriyoruz ders

  1. 4 saat yada 8 saat olarak açılıyor günlük genellikle.

 17. fatma dedi ki:

  ben kursumu devamsızlıktan kapatmış görünüyorum bir yanlışlık oldu nasıl düzeltebilrim ?

  1. kurs idarecisinden bilgi alabilirsiniz.

 18. KERİM dedi ki:

  KURS ÖĞRETİCİLER VERİLEN ŞİFREYLE HANGİ SİTEYE GRİ YAPIYOR

   1. Nur dedi ki:

    Ben ilkyardım kursuna yazılmıştım toplamda 4 gün gidicektik bu kursta devamsızlık hakkımız nedir

    1. Devamsızlık Kursun toplam süresinin 5/1’kadardır.
     18/5:3,6 saat.

 19. Enes dedi ki:

  Yani ben lise mezunuyum şuanda lisans ögrencisiyim son sınıf. 1. Kademe gureş antrenörüyüm antrenorluk belgem var. Bana 9 ila 10 tl arası denildi. Sizce benim egitimime gore ne kadar bir ücret ödenir. Ilk defa bi kurs acacam tesekkur ederim.

  1. 2016 ocak sizin için
   Brüt: 13,21
   % 15 vergiye göre: 11,13 diye biliyorum.

 20. enes dedi ki:

  Merhabalar bu yılın ders saat ücreti ne kadar haftalik 30 saatlik kurs acarsak ayda ne kadar yapar bilgilendirirmisiniz

  1. öğretmenin eğitim durumuna göre net saat ücreti yaklaşık olarak 16-17 TL gibi.

 21. şenol dedi ki:

  Kurs defterini doldururken,konu kısmına kazanımlar mı yazilir yoksa konunun kendisi mi?

  1. her ikisi de yazılabilir… kurum idarecisinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 22. Selen dedi ki:

  Benim kursumun devamsizlik sınırı 3 gun, 3 günü dolduran mi yoksa 4.gün gelmeyen mi kalır

  1. kurs süresinin 1/5’den fazla devamsızlık yapanlar sertifika alma hakkını kaybeder. Bir kurs için Devamsızlık süresi en fazla 3 gün ise 4 gün devamsızlık yaparsanız sertifika alma hakkınızı kaybedersiniz.

 23. Bahar dedi ki:

  Usta öğretici başvuruları ne zaman başlar.

  1. Halk Eğitim merkezine göre değişmekle birlikte genellikle ağustos 15 ile eylül ayı sonu gibi başvurular alınıyor. Başvurmak istenilen halk eğitim merkezinin resmi internet sayfasında duyurular kısmından ayrıntılı bilgi alınabilir.

   1. Özer dedi ki:

    Merhaba ben ilkokul mezunuym kalfalık dahil bütün belgelerim var kurs verebilirmiyim bende mobilya üzerine

    1. alanında ustalık belgesi olanlar kurs açabilir.

     1. Sacide doğan dedi ki:

      İyi günler halk eğitim merkezinde önce bir okulda kurs actim 2 ay sonra başka bir okulda kurs actim saatimi attırdım. 2 defter mi kullan maliyim

Yorum Yaz