<style>.lazy{display:none}</style>Hem Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursları Hem Kurs
Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2024

Hem Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursları

Hem Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursları

Hem Isıtma Ve Doğal Gaz İçi Tesisatçısı Halk Eğitim Kursları, Hem Kursları Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanı Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursu Konuları, Sınav Sorunları Ve Cevapları, Modülleri Sayfa Altındaki Tablodan PDF Olarak İndirebilirsiniz.

Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme Alanı Altında Yer Alan Mesleklerde Ulusal Ve Uluslararası Düzeyde Standartlara Uygun, Her Yaşta Ve Düzeyde Bireye Mesleki Yeterlikler Kazandıracak Eğitim Ve Öğretim Olanağı Sunulmuştur.

Meslek Açıklaması: Yapılarda Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatı Döşeme, Bakım Ve Onarımını Yapma Becerisine Sahip Nitelikli Kişidir.

Mesleğin İş Olanakları:
Doğal Gaz Taahhüt Firmalarında,
Yakıcı Cihazların Servislerinde, Fabrikaların Kazan Dairelerinde, Isıtma Tesisatı Taahhüt Firmalarında Ve Benzeri İşlerde Çalışabilirler.

Hem Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursu Modülleri:
Bilgisayar Kullanma
Doküman Hazırlama
Geometrik Çizimler
Görünüş Çıkarma
Ölçülendirme Ve Perspektif: Teknik Resim Kurallarına Ve Standartlara Uygun Bir Şekilde Ölçülendirme Ve Perspektif Çizimi Yapabilmek İçin Gerekli Bilgilerin Verildiği Öğrenme Materyalidir.
Temel Oksi-Asetilen Kaynağı: Tekniğine Uygun Temel Oksi-Asetilen Kaynağı İle Standartlara (Tse, En Ve Iso) Uygun Olarak Kaynak Yapma İle İlgili Yeterliklerin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Oski-Asetilen Kaynağı Ve Boru Şekillendirme
Oksi-Asetilen Boru Kaynağı: Oksi-Asetilen Kaynağı İle Sac Malzemelerinin Değişik Pozisiyonlardaki Kaynak Uygulamaları, Boruların Büküm Ve Birleştirme Yeterliliklerinin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
İletkenleri Birleştirme: Bu Modül Öğrenciye Elektrikle İlgili Temel Bilgileri Ve İletkenleri Birleştirme Tekniklerini Kazandıracak Öğrenme Materyalidir.
Basit Elektrik Devreleri: Temel Elektrik Bilgileri, Elektrik Devresi Kavramı, Elektriksel Ölçme Ve Otomatik Kumanda Teknikleri İle İlgili Bilgilerin Verildiği Bir Öğrenme Materyalidir.
Elektrik Ark Kaynağı 1-2
Elektrik Ark Boru Kaynağı: Elektrik Ark Kaynağı İle Çelik Boruları Birleştirebilme Becerisinin Kazandırıldığı Bir Öğrenme Materyalidir.
Sac İşçiliği: Sac Türleri Ve Kullanım Alanlarının; Kesme, Bükme, Kenet Yapma, Delik Delme, Perçinleme Ve Puntalama Gibi Sac İşçiliklerinin Anlatıldığı Öğrenme Meteryalidir.
Çelik Boruları Montaja Hazırlama
Plastik Boruları Montaja Hazırlama
Bakır Ve Alüminyum Boruları Montaja Hazırlama


Çelik Boru Montajı: Gerekli Ortam Sağlandığında, Çelik Boruları Tekniğine Uygun Olarak Döşeyebileceği Öğrenme Materyalidir.
Plastik Boru Montajı: Plastik Boruları Tanıyarak Tekniğine Ve Ölçüsüne Uygun Olarak Montajını Yapabilmek İçin Gerekli Olan Öğrenme Materyalidir.
Bakır Ve Alüminyum Boru Montajı: Bakır Ve Alüminyum Boruları Yumuşak Lehim, Sert Lehim, Presli Ve Rakorlu Birleştirme Tekniklerini Kullanarak Tesisatın Yapımını Anlatan Öğrenme Materyalidir.
Isıtıcı Montajı
Kat Kaloriferi Tesisatı 1-2
Merkezi Isıtma Kazan Montajı
Merkezi Isıtma Tesisatı 1-2
Boyler Ve Eşanjör Montajı
Kat Kaloriferi Tesisatı Montajı
Isıtma Meslek Resim 1-2
Gazın Binaya Alınması
Doğal Gaz Kolon Tesisatı: Bina Doğal Gaz Kolon Boru Tesisatının Döşenmesi İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Anlatıldığı Öğrenme Materyalidir.
Doğal Gaz İç Tesisatı Gaz Boruların Döşenmesi
Kazan Dairesi Gaz Hattı
Yakıcı Cihaz Montajı 1-2
Bacalar Ve Yanma Havası
Yakıcı Cihaz Kumanda Elemanları Montajı
Yakıcı Cihaz Elektrik Bağlantıları
Doğalgaz İç Tesisat Meslek Resim 1-2
hemhalkegitim.com
Halk Eğitim Merkezleri Isıtma Ve Doğal Gaz İç Tesisatçısı Kursu Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları Kapsamındaki Modüllerden Alınmıştır.
FOET KoduModül AdıModül Durum
520Ölçülendirme Ve Perspektif Çizimleri İndir
521Temel Oksi-asetilen Kaynağı İndir
521Oksi-asetilen Boru Kaynağı İndir
522İletkenleri Birleştirme Teknikleri İndir
522Basit Elektrik Devreleri İndir
521Elektrik Ark Boru Kaynağı İndir
582Sac İşçiliği İndir
582Çelik Boru Montajı İndir
521Plastik Boru Montajı İndir
582Bakır Ve Alüminyum Boru Montajı İndir
582Doğal Gaz Kolon Tesisatı Montajı İndir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Serkan dedi ki:

    Merhaba, ev tipi klima ( iklimlendirme ) kursu açılma ihtimali varmı veya açılırsa belli bi tarih varmı

    1. halk eğitim merkezlerinde taleplere göre açılabilen kurs programıdır… kurslar yılın 12 ayında açılabilir, daha çok sayıda kurs eylül ve ekim aylarında açılır.

  2. yavuz dedi ki:

    Iklimlendirme kursu almak istiyorum yardilimci olursaniz swvinirim

Yorum Yaz