Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 14 Haziran 2024

Halk Eğitim Yedieminlik Kursu Modülleri

Halk Eğitim Yedieminlik Kursu Modülleri

Hem Kursları Adalet Alanı Yedieminlik Kursu Modülleri, Halk Eğitim Merkezleri Yedieminlik Kursu Modül Konuları, Sınav Soruları Ve Cevapları. Halk Eğitim Merkezi Yedieminlik Kursu Modül Derslerini Sayfa Altındaki PDF Olarak İndirebilirsiniz.

Adalet Alanı Yedieminlik Kursu Modül.

Meslek Açıklaması: Resmi Kurum Ve Kuruluşlar Tarafından El Konulan Hacizli Araç(Menkul)Veya Gayrimenkullerin Yediemin Menkul Depoları Ve Yediemin Otoparklarına Teslim Alan Kişidir.

Halk Eğitim Merkezleri Yedieminlik Kursu Modülleri:
Bilgisayarla İletişim
Hukuk Terminolojisi: Öğrencinin Hukuksal Belgeleri Ayırt Ederek, Yazışma Ve Dosyalama İşlerini Doğru Yapmasını Sağlayacak Bilgiler İçeren Bir Öğrenme Materyalidir.
Modülün Genel Amacı: Hukuksal Belgeleri Ayırt Ederek, Yazışma Ve Dosyalama İşlerini Doğru Olarak Yapabileceksiniz.
Amaçlar
1. Ticaret Hukuku Ve Sermaye Hukuku Temel Bilgisini Kullanarak Doğru Yazışma Ve Dosyalama Yapabileceksiniz.
2. Yargı Ve Unsurlarını Kavrayarak, Davanın Açılması Ve Yürütülmesi İle İlgili Yetkili Mahkemelerin İsimlerini Ve Dava Dilekçelerini Doğru Ve Hatasız Olarak Yazabileceksiniz.
3. İcra İşleri Ve İdare Hukuku Bilginizi Kullanarak İtiraz Ve Dilekçe Örneklerini Hatasız Olarak Yazabileceksiniz.

Anayasal Hak Ve Sorumluluklar Modül Tanımı: Anayasal Hak Ve Sorumluluklar, Anayasal Haklar, Anayasal Sorumluluklar Ve Temel Hak Ve Özgürlüklerin Sınırlandırılması İle İlgili İşlemlerin Yer Aldığı Öğrenme Materyalidir.
Modülün Amacı: Bir Vatandaş Olarak Anayasal Hak Ve Sorumluluklarınıza Uygun Davranabileceksiniz.
Amaçlar:
1. Anayasal Haklarınızı Sıralayabileceksiniz.
2. Anayasal Sorumluluklarını Sıralayabileceksiniz.

Dava Hizmetleri Modülü Tanımı: Dava Hizmetleri, Kişi Kavramını Ve Kişi Türlerini Ayırt Edebilen, Genel Olarak Borç Ve Kıymetli Evrak Kavramları Hakkında Bilgi Veren Bir Öğrenme Materyalidir.
Modülün Amacı: Temel Hukuk Kavramlarını Ve Avukatlık Programını Kullanarak Dava Hizmetlerini Yerine Getirebileceksiniz.
Amaçlar
1. Kişi Kavramını Ve Kişi Türlerini Kavrayarak Gerçek Ve Tüzel Kişilerin Özelliklerini Ve Ehliyetlerini Ayırt Edebileceksiniz.
2. Borç Kavramı Ve Borcu Doğuran Olayları Bilgisini Kullanarak Yazışma Ve Dosyalamayı Doğru Yapabileceksiniz Ve Çeşitli Sözleşmeleri Kurallarına Uygun Olarak Düzenleyebileceksiniz.

İş Planı Modülü Tanımı: İşlerin Aksamadan Yürümesi İçin Beklenilmeyen Olumsuz Gelişmeleri, Ortaya Çıkmadan Önleme ya da Çözümlerini Önceden Düşünüp, Hazırlıklı Olma Amacıyla Yapılan Çalışmaları İçeren Öğrenme Materyalidir.
Modülün Amacı: Örgüt Yapısına Uygun İş Akışını Programlayıp, İşlerin Zamanında Yapılmasını Sağlayacaksınız.
Amaçlar:
1.Günlük İşlerin Programlamasını Yapabileceksiniz.
2.İşin Yapılan Program İçinde Akışını Sağlayabileceksiniz.

Belge Akışı Modülü Tanımı: Belge Akışını İzleme İle İlgili Bilgi Ve Becerilerin Kazanıldığı Öğretim Materyalidir.
Modülün Amacı: Büro Makinelerini, Araç Ve Gereçlerini Kullanarak Kurum Dosya Planı Ve Tse’nin Ts 1390 Nolu Standardına Uygun Gelen – Giden Belgelerin Akışını İzleyebileceksiniz.
Amaçlar
1. Büro Makinelerini, Araç Ve Gereçlerini Kullanarak Kurum Dosya Planı Ve TSE’nin Ts 1390 Nolu Standardına Uygun Gelen Belgelerin Akışını İzleyebileceksiniz.
2. Büro Makinelerini, Araç Ve Gereçlerini Kullanarak Kurum Dosya Planı Ve TSE’nin Ts 1390 Nolu Standardına Uygun Giden Belgelerin Akışını İzleyebileceksiniz. hemhalkegitim.com


Yediemin İşlemleri Modülü.

Halk Eğitim Merkezi Adalet Alanı Yedieminlik Kursu Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Programları Kapsamındaki Modüllerden Alınmıştır.

FOET KoduModül AdıModül Durum
340Hukuk Terminolojisi İndir
380Anayasal Hak Ve Sorumluluklar İndir
340Dava Hizmetleri İndir
346İş Planı İndir
346Belge Akışı İndir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Pınar dedi ki:

  Yedieminlikbve adli kalem işleri Kursu verenler hangi kaynaklardan eğitim veriyorlar acaba? Belirli kaynakları varmı MEB kaynağındanmı acaba?

  1. linkteki modüllerden kurs programlarının içeriklerine ulaşılabilir. yediemillik adalet, adli kalem işleri hukuk alanındadır.
   https://e-yaygin.meb.gov.tr/pagePrograms.aspx

 2. yasin dedi ki:

  yedieminlik eğitimini hangi halk eğitim merkezi veriyor.bu konu ile alakalı olarak resmi nereler ile görüşebiliriz.

  1. http://e-yaygin.meb.gov.tr adresinden üye olup, giriş yaptıktan sonra öğrenci işleri modülünde, başvurulacak kurslar kısmından kurs araması yapabilirsiniz.

Yorum Yaz