<style>.lazy{display:none}</style>Halk Eğitim Usta Öğretici Başvuruları Başvuru Tarihleri
Halk Eğitim Merkezi Sitemize Hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2024

Halk Eğitim Usta Öğretici Başvuruları

Halk Eğitim Usta Öğretici Başvuruları

Halk Eğitim Usta Öğretici Başvuruları, Başvuru Belgeleri. Halk Eğitim Merkezleri Usta Öğreticilik Başvuruları Kurs Açılmak İstenilen Halk Eğitim Merkezlerine Şahsen Yada Online Olarak Alınmaktadır.

Ücretli Usta Öğretici Başvuruları Ağustos Ayında E-Yaygın Sisteminden E-Devlet Girişi İle Online Olarak Alınacak. Başvuru Detayları İçin Tıklayın.

İlan Yoluyla Ücretli Usta Öğretici Görevlendirmesinde Aranacak Şartlar Şunlardır
Görev alacağı kursun öğretim programında belirtilen eğitici şartını taşımak.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) 18 yaşını doldurmuş olmak.
ç) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Askerlikle ilişiği bulunmamak.
e) Sağlık durumu yönünden görevini yapmasına engel bir durumu olmamak.
(2) İlan yoluyla ücretli usta öğretici görevlendirmelerinde yapılacak değerlendirmeler, millî eğitim müdürlüklerinde hayat boyu öğrenmeden sorumlu müdür yardımcısı veya şube müdürünün başkanlığında, bir hayat boyu öğrenme kurum müdürü ile bir örgün eğitim kurum müdüründen oluşan komisyon tarafından yapılır ve mülki idare amirinin onayına sunulur.
(3) Ücretli usta öğretici başvuruları her yıl eylül ayı içerisinde millî eğitim müdürlükleri ve kurum müdürlüklerinin internet sitesi ve ilan panolarında Ek-1’deki ilan örneği ile duyuru yapılarak başvuru takvimine göre alınır. Başvurular, kurum müdürlüklerine yapılır.
(4) Başvuruda bulunacaklardan;
a) Hangi kurs/kurslarda görev almak istediğini belirten başvuru dilekçesi,
b) Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formundaki puana esas olan belgelerin aslı ve fotokopileri, istenir.
(5) Başvuruların değerlendirilmesine ilişkin hususlar şunlardır:
a) Görev verilecek ücretli usta öğreticiler, Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna göre belirlenir. Başvuru sonuçları ekim ayının ilk haftasında tamamlanarak ilan edilir. Bu sıralama bir yıl süreyle geçerlidir.
b) Görevlendirmeler yüksek puan alandan başlamak üzere tercih sırasına göre yapılır.
c) Yeni kurs talebi olması hâlinde, sıralamada bulunan ücretli usta öğreticilerden görevlendirme yapılır. Sıralamada yeterli ücretli usta öğretici bulunmaması durumunda, kursun açılmasından 15 gün önce duyuru yapılması şartıyla komisyonca gerekli iş ve işlemler tekrarlanarak sıralama yapılır.
ç) Mücbir sebepler haricinde göreve başlamayanlar ile verilen görevi bırakanlar için bir yıl süreyle görevlendirme yapılmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Şule dedi ki:

  Merhaba, ben lisans mezunuyum ve formasyon da aldım. Üniversitede 1 sene hazırlık Arapça okudum ve Osmanlıca gördüm dil olarak , yabancı dil dersleri vermek için başvurduğumda ek bir şey yapmak gerek mi ? Bir de başvurmak için mezun olmuş olmak mı gerekir son sınıf öğrencisiyim başvuramam mı ?

 2. Gülay Dinç dedi ki:

  Usta ogretici olarak başvuru tarihini öğrenebilir miyim.

  1. halk eğitim merkezlerinde usta öğretici başvuruları eylül ayında alınır. başvuru tarihleri kurumların resmi internet siteleri ile kurumlardaki panolardan ilan edilir.

 3. Okan dedi ki:

  Endüstüri Meslek Lisesi Elekrik- Elektronik Mezunuyum Usta Öretici Belgesi Nasıl Alabilirim

  1. Mesleki eğitim merkezlerinden sınav ile alınabilir.

 4. SERAP dedi ki:

  Halk Eğitim Merkezi dikiş bölümünden sertifikam var öğretici olarak çalışabilir miyim??

  1. hayır, en az alanında usta öğretici belgesi gereklidir.

 5. Deniz dedi ki:

  Merhaba, ben lisans mezunuyum. Usta öğreticilik için başvuru yapmak istiyorum. Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimi almam gerekiyor mu? Başvuru yapabilmem için lisans mezunu olmam yeterli mi?

  1. eğitim fakültesi, formasyonu olanlar dışında belge zorunludur. başvuruda bulunduğunuz halk eğitim merkezi kabul ederse başvuru sırasında oryantasyon kursu başvurusu yapılabilir.

Yorum Yaz